Минуло вже майже три роки з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і зараз багато що змінилося на краще, але є й моменти, які викликають серйозні побоювання. Про це чинний офіцер ВПС США підполковник Джахара "Френкі" Матісек розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода Європа".
За його словами, позитивним моментом є те, що зараз у Європи більше єдності в питаннях підготовки та оснащення українських військ. Водночас, зазначає він, США насправді не дуже активно беруть участь у підготовці українців.
"Ми навчили всього близько 20 000 осіб. Тож будь-які уявлення про те, що США роблять усе для України, просто не відповідають дійсності", - каже Матісек.
Головним тривожним моментом зараз офіцер ВВ США називає введення північнокорейських військ у війну, і чутки про те, що північнокорейці можуть у підсумку надати Росії до 100 000 військовослужбовців, "викликають серйозні побоювання".
За його словами, це свідчить про те, що у Росії закінчуються людські ресурси для добре навченої і добре оснащеної армії для проведення ефективних маневрів.
"Тому їм доводиться покладатися на "м'ясні" штурми, і ці "м'ясні" штурми працюють, поки, з російського погляду, ці люди все одно вважаються витратним матеріалом", - зазначає він.
Він пояснює, що стратегія росіян полягає в тому, щоб змусити українців оголити свої оборонні споруди, щоб відбити "м'ясні штурми".
"Тим часом російські ВДВ, які, вочевидь, порівняно кращі за більшість російських військ, можуть використовувати точний вогонь, щоб повільно знищувати українську оборону", - каже Матісек.
Він також стурбований тим, що росіяни продовжують наступати і захоплювати нові території, особливо на сході України.
"І залишається велике питання, чи вдалося Москві досягти своїх цілей щодо ослаблення західної політичної підтримки продовження цієї війни, особливо з огляду на те, що ми не знаємо, що робитиме нова адміністрація Трампа", - зазначає він.
Війна в Україні - новини
Як заявив командир екіпажу БпЛА "Кара Небесна" 4-ї Бригади оперативного призначення "Рубіж" НГУ Андрій Отченаш, росіяни планують рухатися вперед і намагатимуться захопити якомога більше територій, а не обмежаться Донбасом. Він також зазначив, що у противника теж є проблема з особовим складом, але у них велика кількість молодих бійців.
У жовтні цього року керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко сказав, що Україна може провести новий контрнаступ у 2025 році, якщо отримає достатньо західної техніки і дозвіл на глибокі удари по РФ.