Рік тому президент Франції відкрив "вікно Овертона" у питанні щодо можливої присутності військ країн-членів НАТО на території України. Згідно доктрин Альянсу, застосування сухопутних військ передбачає прикриття авіацією і флотом.
Про це в етері телемарафону розповів народний депутат, заступник голови Комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв. Він не виключає "мультидоменний підхід" у питанні миротворчих контингентів:
"Це коли війська застосовуються у зв'язці зі супутниковими даними, артилерією, авіацією і навіть з флотом, який прикриває ракетами середньої дальності при наступі або оборонних діях".
Чернєв каже, що з 2022 року нічого не виключає в питанні підтримки України, оскільки країна безліч разів вважала, що не отримає Patriot, ATACMS і F-16, однак отримувала. На його думку, цього разу потрібно розпочинати з сухопутного контингенту.
Також нардеп вважає, що позиція французького лідера Емманюеля Макрона певною мірою скоординована зі Сполученими Штатами Америки. Він нагадав, що питання розміщення іноземних військ в Україні знову з'явилася на порядку денному після приїзду Трампа на відкриття вже оновленого Нотр-Дам-де-Парі та зустрічі з Макроном.
"Для нас це певною мірою також гарантія того, що РФ не розпочне знову свою нову хвилю агресії, тому що вона в такому випадку буде стикатися саме з контингентом країн-членів НАТО", - підкреслив депутат. .
Іноземні війська в Україні
Нагадаємо, ініціатором відправлення іноземного контингенту в Україну є президент Франції Емманюель Макрон. Це може стати певною європейською гарантією того, що Росія не здійснить новий напад.
Днями український лідер Володимир Зеленський повідомив, що обговорив із Макроном розміщення військових контингентів та можливе залучення до процесу інших країн.