
Оголошене кремлівським диктатором Володимиром Путіним "великоднє перемир'я" могло бути спрямоване на покращення тактичних позицій, щоб потім зробити прорив. Однак, як заявив в ефірі телемарафону військовослужбовець ЗСУ, військовий експерт Олександр Мусієнко, противнику, станом на зараз, це не вдалося.
За його словами, на деяких ділянках на Великдень дійсно фіксувалося зменшення обстрілів та кількості ударів. Водночас в переважній більшості на фронті було неспокійно – відбувалися штурми українських позицій, противник атакував безпілотниками, артилерією.
"Тобто ситуація залишалася напруженою. Чи могла Росія скористатися певними можливостями? На якомусь тактичному рівні, на певних ділянках – так, ворог користувався, щоб здійснити (заходи – УНІАН) для того, щоб покращити свої позиції та розвинути надалі можливі наступальні дії", - сказав Мусієнко.
Водночас він підкреслив, що Сили оборони розуміють: війна триває, та немає якихось ілюзій щодо щирих намірів Путіна, в які можна було повірити та розслабитися.
"Ми бачимо, що попри те, що Росія намагалася скористатися тим, що виникла пауза на фронті, все ж таки у них не відбулося якихось проривних дій, станом на сьогодні. Тобто ситуація перебуває під контролем. Відтак, можна зробити висновок, що вони могли задумувати будь-що, але ці плани не реалізовані", - наголосив експерт.
Він вважає, що мета "перемир’я" на Великдень мала більш політичну площину, або військово-політичну та інформаційно-пропагандистську. На думку Мусієнка, Москва це зробила для того, щоб продемонструвати: Росія, мовляв, зацікавлена для того, щоб залучатися у перемовному процесі. Як припускає аналітик, після того, як прозвучали заяви президента США Дональда Трампа та державного секретаря Марко Рубіо про те, що вони можуть залишити перемовини, у РФ могли виникнути певні побоювання. Як пояснив Мусієнко, Росія, вочевидь, розраховує на те, що можуть бути обмежені або скасовані проти неї певні санкції, та на позитивні рішення США, наприклад, щодо підписання угод відносно корисних копалин.
"В Росії ж економічна ситуація погіршується. Це очевидно, й про це свідчать всі прогнози. Їм це потрібно. Тому, я думаю, для того, щоб продемонструвати, що Росія готова, Путін це використовує, як технологію для того, щоб намагатися обнулити пропозиції України, які були озвучені ще у березні цього року. Абсолютно чіткі, зрозумілі та аргументовані про те, що ми готові до припинення вогню повного та безумовного", - підкреслив Мусієнко.
"Великоднє перемир'я" Путіна - для чого воно було потрібне
Як повідомляв УНІАН, у суботу, 19 квітня, глава Кремля Володимир Путін неочікувано оголосив в односторонньому порядку про 30-годинне "великоднє перемир'я".
Таке рішення зіграло на користь російському лідеру, дозволивши йому здобути легку дипломатичну перемогу, нічим по суті не ризикуючи, зазначає видання The Wall Street Journal.
За даними Генштабу ЗСУ, 20 квітня, тобто під час дії так званого "перемир’я", на фронті відбулося 86 бойових зіткнень. Російські окупанти застосували 704 дрони-камікадзе та здійснили 1519 обстрілів українських населених пунктів та військових позицій.