Есперт назвав цілі українськиї БПЛА у Росії / СБС

Україна наносить удари по цілях в Росії, які задіяні для війни з нашою країною, бо це послаблення потенціалу ворога.

Про це сказав кандидат військових наук, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко в ефірі Радіо НВ з приводу вчорашньої і сьогоднішньої атак на військові об’єкти в РФ, зокрема, йдеться про 5 регіонів ворога.

"Ця атака відобрає масштабування наших можливостей щодо випуску БПЛА для роботи в повітрі. Україна просунулася і у виробництві БПЛА, котрі працюють на землі, на морі і під водою. Ми бачили, що на суходолі провели перший бій, який ввійшов в аннали історії ведення бойових  дій. Йдеться про збиття одночасно двох гелікоптерів та пошкодження третього. Це свідчить про те, що ми удосконалюємося", - зазначив він.

Відео дня

Говорячи про заавдання ударів українськими дронами по території РФ, Романенко зазначив, що цілями стратегічного рівня для нас є всі об’єкти, які пов’язані з паливно-мастильними матеріалами, аеродроми, підприємства військово-промислого комплексу.

Романенко наголосив, що удари по аеродрому "Міллерово"  Україна наносить не вперше, бо це велика ціль. "Цей аеропорт росіяни найбільше експлуатують для нанесення ударів по цілях на території України та по наших військах на полі бою. Тому такі удари по аеропорту мають повторюватися тоді, коли є дані розвідки про скупчення кількості цілей, зокрема, Су-34. Необхідно також розуміти що аеродром це наземна інфраструктурна споруда по якій треба наносити удари, а також це і склади зі озброєннням, ПММ, засоби зв’язку, локації та пілоти і обслуговуючий персонал – це все цілі, які нам треба знищувати", - підкреслив він. 

Експерт зазначає, що українські дрони долетіли також до найбільшого у Росії морського торгівельного порту Усть-Луга в Ленінградській області через який експортується сировина з РФ і на цьому країна-агресор заробляє гроші для війни з Україною. Він сказав, що світова спільнота зрозуміла, що необхідно впроваджувати санкції по так званому флоту, який перевозить російські паливно-мастильні матеріали. Нагадав, що вкінці 2024 року були впроваджені санкції щодо 60 таких суден, але це лише початок, бо, за різними оцінками, таких  суден налічується до 600. 

Романенко сказав, що оскільки в Україні ще не так багато засобів ураження об’єктів на території РФ, тому зосередження відбувається по головних цілях, бо це також метод ведення війни з РФ.

Нальоти дронів на Росію

Як повідомляв УНІАН, у суботу, 4 січня, безпілотники намагалися атакувати найбільший у Росії морський торговельний порт Усть-Луга в Ленінградській області.

Російський Telegram-канал ASTRA з посиланням на джерела, зазначав, що більшість дронів, які атакували Ленінградську область, було збито над терміналом ТОВ "Новатранс" на території зазначеного порту.

"Попередньо, пошкоджено вікна в одній із будівель на території порту", - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що до початку 2020-х цей порт став другим за величиною в Росії після порту в Новоросійську.

В той же час на оприлюдненому у соцмережах відео йдеться про влучання одного з безпілотників у російський об’єкт.

Вас також можуть зацікавити новини: