Коли Україна отримала першу партію західних винищувачів F-16, було недоцільно використовувати їх для повітряного бою з російськими літаками. Про це в ефірі "Radio NV" розповів військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.
Він пояснив, що в подібних боях Україна могла втратити ці літаки. А оскільки винищувачі F-16 – це багатоцільова платформа, то спершу її використовували як засіб ППО.
"Потім вони мали прикривати ті наші штурмовики, які атакували б позиції на лінії фронту. Але в який спосіб вони використовуються. Вони мають ракети, які боряться з радіолокаційними станціями, з зенітно-ракетними комплексами. Вони не стільки прикривають, як роблять коридор на певній ділянці фронту. Атакують ЗРК і коли вже є коридор на певний час – туди вже є шанс пролетіти нашим Су-25 та іншим літакам і робити бомбові, ракетні удари", – розповів експерт.
Він наголосив, що наразі F-16 не беруть участі у повітряних боях, принаймні масово. Однак вони можуть знищувати російські наземні системи ППО.
"Може там бої і відбувалися повітряні, але це виключення з правил. Якщо кількість F-16 буде збільшуватися, я певен, що й далі ми можемо побачити бої з російськими Су-34, Су-35, які несуть КАБи. Для того, щоб давати відсіч і вони не закидували наші міста цими керованими авіабомбами", – додав експерт.
F-16 в Україні: важливі новини
У грудні, під час чергового масованого удару РФ, один з українських пілотів F-16 збив одразу 6 російських ракет за один бойовий виліт, що стало світовим рекордом. На думку полковника Джона Венейбла, такий показник свідчить не лише про професійність пілота та можливість ухвалення рішень на низовому рівні, а й скоординованої роботи між усіма задіяними службами.
Авіаційний експерт Геннадій Хазан відзначає, що Україна могла б більш ефективно використовувати західні літаки, якби модернізувала власну авіацію. Зокрема, Київ міг би використовувати радянські винищувачі для ударів по території РФ.