Наразі для ударів в далекий тил РФ Україна здатна використовувати лише ударні БпЛА, які не мають такої ефективності прориву російської ППО чи розміру бойової частини, яка є у крилатих ракет. Про це в етері "Radio NV" зазначив головний редактор Defense Express Олег Катков.
"Йдеться про десятки кілограм бойової частини, а не сотні. Але навіть такими засобами, які залітають на 2000 кілометрів - це легкомоторні літаки. Представники малої авіації, але це повноцінний літачок, на якому може летіти дві особи. Навіть такими засобами можливо уражати вкрай болюче ворога та завдавати йому значних збитків. Йдеться про удари по зручних цілях. Ніхто цими дронами не б'є по підприємствах. Адже знищити радянські підприємства дроном з бойовою частиною умовно 50 кілограмів фізично неможливо", - сказав Катков.
Експерт зазначив, що Росія використовує для ударів по українських підприємствах не лише дрони, а й ракети різних типів. Однак, навіть таким чином Україна здатна збільшувати обсяги свого ВПК. Катков додав:
"Обрана дуже правильна категорія цілей. Вони "м'які" - нафтосховища, нафтопереробні підприємства. Тобто там, де можливо завдати дуже великих збитків, значного ураження невеликими бойовими частинами".
Удари вглиб РФ: останні новини
Напередодні Сили оборони України завдали удару по нафтобазі в Енгельсі. Внаслідок атаки згоріли понад 120 тисяч кубів унікального палива для стратегічних бомбардувальників РФ.
В ніч на 10 січня українські захисники уразили склад зі зберігання ворожих БпЛА у Ростовській області. Для удару залучили не лише далекобійні дрони СБУ, а й ракету "Нептун".