![Афіпський НПЗ, по якому вдарили вночі, розміщений по сусідству із зенітною бригадою / колаж УНІАН, скриншоти Афіпський НПЗ, по якому вдарили вночі, розміщений по сусідству із зенітною бригадою / колаж УНІАН, скриншоти](https://images.unian.net/photos/2025_02/1739188610-3154.jpg?r=26390)
Афіпський нафтопереробний завод у Краснодарському краї РФ, який вночі 10 лютого уразили українські дрони, стоїть упритул до пункту постійної дислокації 90-ї зенітної ракетної бригади 49-ї загальновійськової армії РФ, пишуть аналітики Defense Express.
У публікації підкреслено, що НПЗ розташований за парканом 90-ї бригади РФ 49-ї загальновійськової армії, і це не перебільшення, бо вони справді розміщені по сусідству.
"90-а зенітна ракетна бригада РФ має на озброєнні зенітні ракетні комплекси типу "Бук-М2", а з 2020 року почала отримувати "Бук-М3", які є останньою версією цього ЗРК. Водночас реальний її стан як щодо кількості наявних, так і самого типу ЗРК станом на 2025 рік - невідомий", - пояснили експерти.
Що ж до самого Афіпського НПЗ, то, за словами військових аналітиків, він має проєктну потужність у 6,25 млн тонн нафти на рік. Також, пославшись на ЦПД при РНБО, вони додали, що він відіграє стратегічну роль у забезпеченні паливом ворожого угрупування.
"Тобто є більш ніж важливим об'єктом у порівнянні з іншими нафтопереробними заводами. Але маємо зазначити, що ступінь його пошкодження наразі невідома", - наголосили експерти.
При цьому важливо розуміти, на їхню думку, що прикрити НПЗ у ворога не вийшло. Також вони нагадали, що, за інформацією Міноборони РФ, російська ППО змогла "перехопити та знищити" лише 15 українських БПЛА, з яких 7 нібито над Краснодарським краєм.
"Така кількість є дуже низькою у порівнянні з іншими регулярними реляціями ворога, коли "збивається" понад сотню дронів", – оцінили аналітики.
Удари по об’єктах в РФ: актуальні новини
Як повідомляв раніше УНІАН, вночі 8 лютого дронами був атакований Ростов-на-Дону в РФ, в результаті чого в районі "Сельмашу" було чути звуки вибухів. Відомо, що там є два військові аеродроми, один із яких використовує цивільну інфраструктуру, переобладнану для військових потреб. У цьому районі також помічали розміщення зенітно-ракетних комплексів С-400.
У ніч на 6 лютого дрони атакували місто Приморсько-Ахтарськ, де розташований військовий аеродром. Мешканці Краснодарського краю та російські телеграм-канали повідомили про пожежу в районі летовища. Зі слів очевидців, вони чули проліт щонайменше трьох БПЛА.
На думку військового експерта Михайла Жирохова, удари України по російській нафтогазовій інфраструктурі мають накопичувальний ефект. За його словами, наслідків від цих ударів російська армія не відчує. Водночас це вплине на життя цивільного населення в РФ. Адже будь-яке зростання цін на паливо супроводжується здорожчанням продуктів та послуг.