Безпілотники, які вдарили по "університету спецназу" у Гудермесі, могли запустити з території Росії. Таку думку в ефірі 24 каналу висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
"З одного боку Інгушетія, з іншого - Дагестан. Дістати туди безпілотниками не складає проблеми. Це могли бути місцеві сили спротиву, які зараз починають з'являтися на північному Кавказі. Там своїх механізмів для знищення такого типу російських, проросійських підприємств достатньо", - пояснив Світан.
Він також додав, що не варто виключати і удар українськими БПЛА. Оскільки відстань до цілі з України складає близько 1000 кілометрів, а українські дрони можуть завдавати ударів на вдвічі більшу дистанцію.
"Тобто, за великим рахунком, наші БПЛА могли виконати цю задачу. Але знищити БПЛА об дах якоїсь будівлі не дуже доцільно. Їх краще використовувати по нафтопереробних заводах. Тим паче, якщо БПЛА йшов на північний Кавказ, то там з десяток нафтопереробних заводів, можна їх було б "відмінусувати". Питання в тому, що горить північний Кавказ. І ці протиріччя, міжкланова боротьба на руку, зокрема, нашій війні з Росією", - пояснив Світан.
Удар по Чечні: що відомо
Як повідомляв УНІАН, напередодні глава Чечні Рамзан Кадиров повідомив про першу з початку повномасштабної війни атаку українських БПЛА по території республіки. За його словами, дрони вдарили по університету спецназу (РУС) імені Путіна в Гудермесі.
Згодом в коментарі російським пропагандистам Кадиров заявив, що наказав своїм військовим не брати в полон українських захисників. Він також анонсував "відплату, яка не снилася противникам".
Згодом Кадиров також заявив, що в приміщенні університету перебували українські військовополонені, частина з яких загинула. За його словами, на кожному стратегічному об'єкті в Чечні перебуває до 10 українських військовополонених, зокрема й на території "РУС".