
Останнім часом Росія все частіше застосовує тактику "подвійного удару" по Україні, коли спочатку запускає ракету з фугасною бойовою частиною, а потім - з касетною. Про це в коментарі РБК-Україна розповів авіаційний експерт Валерій Романенко.
Експерт зазначає, що першою під час обстрілів балістикою прилітає ракета з проникаючою або фугасною бойовою частиною, або осколково-фугасною. І у випадку удару по місту проникаюча бойова частина ракети пробиває кілька поверхів, вибухає і повністю або частково знищує будівлю залежно від величини.
А після цього з мінімальним інтервалом, коли на місці удару починають працювати відповідні служби, росіяни застосовують ракету з касетним боєприпасом.
"Він нищить незахищені цілі. Тобто розсипається на гектарах площі і спеціально зробленими уламковими уражаючими елементами ранить та вбиває людей", - зазначає Романенко.
Він підкреслює, що ця тактика росіян не нова - перші удари касетними бойовими частинами росіяни завдавали по Запоріжжю ще в жовтні-листопаді 2022 року.
"От з того часу така тактика стала стандартною. Останнім часом вона почастішала", - додає Романенко.
Росія вдарила "Іскандерами" по Харкову
Як повідомляв УНІАН, рано вранці Росія атакувала Харків трьома балістичними ракетами "Іскандер". Одна з них вибухнула у повітрі просто біля вікон житлової 16-поверхівки. За останніми даними, кількість постраждалих від сьогоднішнього обстрілу сягнула 103. Вісім з них діти.
На початку квітня під удар потрапив Кривий Ріг. Тоді загинуло 19 людей, серед яких 9 дітей.
А у Вербну неділю РФ завдала найжорстокішого удару по центру Сум. Тоді жертвами удару росіян стали понад 30 людей.