За словами експерта, внаслідок атаки РФ на ЧАЕС пошкоджена саме арка, а не укриття 1986 року / фото REUTERS

Якщо в укритті на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), що побудоване 1986 року станеться аварія, тоді може бути локальний витік радіоактивних речовин. Про це в розповів експерт з радіаційної безпеки Олександр Купний в ефірі "Київ 24".

"Варто розрізняти старе укриття, побудоване у 1986 році, та нове НБК, яке помилково називають укриттям, - це новий безпечний конфайнмент, тобто арка. І пошкоджена саме арка, а не укриття 1986 року. На щастя, споруда 1986 року досі стоїть достатньо стабільно", - сказав він.

Він пояснив, що коли російський "Шахед" атакував ЧАЕС, він пробив двошаровий простір. Надлишковий тиск у міжарковому просторі запобігає виходу з арки радіоактивних речовин. Нині ж цей бар'єр порушений.

Експерт попередив, що якщо у конструкції 1986 року станеться аварія, тоді може бути локальний витік радіоактивних речовин. 

"Дрон пробив двошаровий простір. Тобто, там є арка і вона має два шари: внутрішній і зовнішній. І зараз цей бар'єр порушено. Якщо на самому об'єкті укриття 1986 року трапиться якась аварія, тоді можливо якийсь витік буде. Але він буде локальним, сумніваюся, що він вийде за межі 10 кілометрової зони", - пояснив Купний.

Ворожа атака на ЧАЕС - що відомо

Як повідомляв УНІАН, в ніч проти 14 лютого Росія атакувала Чорнобильську АЕС. Внаслідок влучання пошкоджено конструкцію укриття.

Водночас СБУ показала уламки "Шахеда", яким росіяни атакували ЧАЕС. Для максимального вогневого ураження цей ударний безпілотник був споряджений фугасною бойовою частиною.

За оцінками експертів, рашисти цілеспрямовано вдарили саме по цьому об’єкту. Слідчі СБУ відкрили кримінальне провадження за фактом російської атаки по укриттю 4-го енергоблоку ЧАЕС і разом із відповідними органами працюють на місці події. Цей удар росіян класифікується як воєнний злочин.

Вас також можуть зацікавити новини: