M1989 Koksan – умовна назва північнокорейської 40-тонної самохідної артсистеми / фото Мілітарний

В Російській Федерації помітили, ймовірно, перші далекобійні САУ M1989 Koksan - північнокорейську далекобійну 170-мм гаубицю, яку транспортували залізницею. На думку експертів, ця система створює загрозу для далекобійної української артилерії, також РФ отримує доступ до 170-мм боєприпасів, які є в арсеналах КНДР.

Як пише "Мілітарний", відповідні фото розповсюдили російські пропагандистські медіа. Йдеться, що машина на залізничній платформі має відповідний силует та характерну схему п’ятикоткового гусеничного шасі самохідної гаубиці M1989 Koksan.

Йдеться, що ця артилерійська система використовує рідкісний калібр 170 мм, що в поєднанні з довгим стволом забезпечує значну дальність стрільби. Відомо, що з цієї установки звичайними снарядами можна досягти відстані до 40 км, а для активно-реактивних боєприпасів - майже 60 км. Скорострільність становить 1-2 постріли кожні 5 хвилин. Така дальність значно перевершує можливості російської ствольної артилерії та подібні характеристики має лише радянська 203-мм гармата 2С7 "Піон" з активно-реактивними снарядами.

Відео дня

M1989 Koksan – умовна назва північнокорейської 40-тонної самохідної артсистеми, що була вперше помічена на параді в місті Koksan у 1989 році. Вона є розвитком установки М1978, що була розроблена ще у 1970 роках.

За даними експертів, САУ Koksan є прикладом північнокорейської стратегічної артилерії, створеної для завдання ударів по території Південної Кореї ще до появи ракетної зброї. Її рання версія, М1978, використовувалась в ірансько-іракській війні в 1987 році, де Koksan застосовували для масованих артилерійських атак із використанням активно-реактивних снарядів. Сьогодні ця система може створити загрозу для далекобійної української артилерії, такої як PzH2000 і CAESAR. Росія також отримує доступ до 170-мм боєприпасів, які залишалися в арсеналах КНДР.

"Поява цих систем на озброєнні росіян відкриє їм доступ до арсеналу 170-мм боєприпасів, запаси яких на складах Північної Кореї донедавна залишалися незалученими", - йдеться у публікації.

Появу у РФ САУ М1989 Koksan прокоментував військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. Коваленко вважає:

"Насправді дуже дивний вибір. САУ М1989 Koksan мають калібр 170-мм який і близько не відповідає стандартним російським/радянським калібрам, тобто КНДР постачає до Росії САУ, якою вони намагатимуться замінити дефіцитний 2С7 "Піон", але при цьому постійно залежатимуть від постачання боєприпасів із Північної Кореї".

На його думку, таким чином Північна Корея підсаджує Кремль на своєрідну "голку" у вигляді закупівель боєприпасів до зброї, що виробляються лише у КНДР. При цьому експерт не виключає, що снаряди постійно дорожчатимуть, а політика Пхеньяну прагматичніша, ніж стверджують деякі аналітики, які недооцінюють КНДР. Водночас, ця країна, на думку оглядача, "безпринципно та грубо" витягує гроші з Кремля.

"Проте, для нас у цьому не так багато плюсів, як здається. Адже за майже 3 роки повномасштабної війни ми від наших західних партнерів так і не отримали аналогів 2С7 "Піон", якими є, наприклад, САУ M110 виробництва США, які у багатьох наших партнерів знаходяться на зберіганні. Наприклад, у Бельгії, Великій Британії, Німеччині, Італії, Іспанії, Нідерландів і, особливо, у США!", - акцентує Коваленко. Також, за його даними, такі системи використовували Південна Корея та Японія.

Війська КНДР проти України - думка експерта

Відправленням військ на війну РФ проти України КНДР на крок наблизила світ до глобальної війни. За словами старшого директора Індо-Тихоокеанської програми зовнішньої політики й політики безпеки Тихоокеанського форуму Джона Хеммінгса, КНДР надала значну кількість матеріальних засобів для військових зусиль Росії, включаючи 8 мільйонів патронів та низку балістичних ракет.  Водночас розгортання живої сили, щоб допомогти 50 тис. росіян, які зараз готові відбити Курськ у виснажених українських військових частин, є серйозною ескалацією.

Вас також можуть зацікавити новини: