
У ЗСУ досі поширена стара модель командирів і це становить проблему. До того ж з появою великої кількості нових підрозділів когось треба було призначати ними керувати.
Про це сказав екснардеп, командир взводу ударних БПЛА MURAMASA 109-ої бригади ТрО Єгор Фірсов в інтерв'ю Українській правді. "Уявіть собі офіцера 55 років, який 15 років прослужив у військкоматі, 10 років у 90-х пропрацював начальником якогось складу, трішки таксував, а зараз він очолив батальйон і в його підпорядкуванні, наприклад, пів тисячі людей. Як він може їх промотивувати? Як він може їм дати раду? Він не знає геть нічого! Але в нього є звання і тому він став головним. На жаль, таких випадків дуже-дуже багато", - пояснив ситуацію військовий.
Фірсов додав, що зараз ця система почала очищення від таких командирів, але цьому була велика ціна.
"Там, де є сучасний командир, підрозділ злітає в топ за результативністю. Але таких командирів зараз великий дефіцит. І це теж проблема", - констатував військовий.
Якщо говорити про головних сержантів, зазначив Фірсов, то вони мають не лише сварити бійців, але і захищати – перед військовою службою правопорядку, перед старшим командиром, навіть якщо був "зальот".
"Моя цінність як головного сержанта полягала якраз у тому, що я був завжди за хлопців, які за будь-якої ситуації могли мені розповісти про проблему", - розповів командир взводу.
Він додав, що не менш важливим є і ставлення до підлеглих під час виконання завдань. "Повага і довіра – ключові речі, на яких має будуватись робота підрозділу. Командир має бути менеджером і ментором. Ти також маєш слухати хлопців і десь, можливо, навіть колективно ухвалювати рішення, бо це теж важлива історія", - поділився військовий.
Щодо СЗЧ військовий зазначив, що наразі за офіційною статистикою, є понад 100 тис. таких випадків.
"Це дуже багато. Більша частина цих людей пішла у СЗЧ або через довбо***зм командування, або через недопрацювання в частині морально психологічного забезпечення. Тобто коли довб***б-командир дає херові накази чи поводить себе повністю неадекватно, це призводить до того, що хлопець ставить автомат і каже: "Дякую. До побачення". І зараз стоїть величезна задача, як повертати цих бійців із СЗЧ", - сказав військовий.
"Не хочу розписуватись за всіх, але хочу вам сказати, що загалом до СЗЧ-шників у війську немає якогось негативного ставлення", - підсумував він.
Проблема СЗЧ у війську
В кінці минулого року у Третій штурмовій озвучили чіткий план, як розв'язати проблему СЗЧ. Там зазначали, що однією з причин СЗЧ в Україні є відсутність визначених термінів служби. Втім, цю проблему розв'язати неможливо.