"Петрович" стверджує, що через тих, хто йде у СЗЧ, гинуть інші / Скриншот

Командир взводу 15-ї бригади оперативного призначення імені Героя України лейтенанта Богдана Завади "Кара-Даг" Василь "Петрович" Гречко розповів, чому він не поважає військових, які йдуть у СЗЧ. Про це він сказав в інтерв’ю для каналу Армія TV.

За його словами, є повага до всіх родів військ - і піхоти, і розвідки, адже всі виконують спільну роботу.

"Є повага до всіх військ - ми робимо одну роботу. Піхота - хлопці, котрі ходять на зачистку. Розвідка - їм теж нелегко. У мене є знайомий у розвідці, то, каже, буває, під такими шквалами йдуть. Але, каже, жодного разу не пошкодував, що пішов у розвідку", - розповів "Петрович".

Відео дня

Водночас, стверджує він, не поважає тих, хто йде на самовільне залишення частини. Зазначив, що через таких гинуть інші.

"Нема тільки поваги до тих, хто йде в СЗЧ. Якщо їх пішло 30 (у СЗЧ, - ред.), а на позиції тільки двоє, то мільйон процентів, що вони будуть "двохсоті". А так ті 30 людей там могли б і тримати щось", - розмірковує військовий.

На запитання, чи багато зараз такого, відповідає: "В основному".

Також він розповів про побут військових, зазначивши, що вистачає усього. Щоправда, пригадав, що раніше "воювали" з мишами.

"Усе супер. Усім, що треба, забезпечені. Вогнегасники, тепло, живемо у підвалах. Хоч там і сиро, але ми сушимо. Практично нічого не потребуємо. Зразу воювали з мишами. Хлопцям навіть пучки на пальцях їли", - поділився спогадами.

Командир взводу розповів, як вдалося побороти навалу гризунів. 

"Не травили. Брали 5- чи 6-літрову баклагу з водою, пробивали мотузкою, ставили картон, мазали олією зверху, робили доріжку. Мишка на картон забігла – і бульк у воду. Дві години – і 50-60 мишей. Тільки встигай виносити", - пояснив він.

Каже, мишей було "просто мільйони". Вони спали на деревах - вилазили туди через сильну вібрацію.

СЗЧ в Україні: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, адвокат Владислав Михайленко пояснив, чому немає офіційних даних про кількість СЗЧ в Україні. За його словами, офіційна статистика відсутня, бо немає чіткої системи обліку цих випадків. 

Також стало відомо, що військовослужбовець Сергій Гнезділов, який пішов у публічне СЗЧ, заявив, що звернеться до Європейського суду з прав людини. Він стверджує, що у його справі з боку прокуратури та ДБР були "десятки порушень" і що "за все - буде відповідь".

Керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Пирогова Геннадій Друзенко заявив, що в Україні відкрито 114 тисяч кримінальних справ щодо СЗЧ. У деяких справах, за його словами, проходять по 10-20 людей.

Вас також можуть зацікавити новини: