
Українські підрозділи частково вийшли з Курської області (РФ) і зосередились на висотах поблизу кордону, щоб не дати ворогу просуватися на Сумщину.
Про це сказав директор Defense Express Сергій Згурець в ефірі "Еспресо". Він зазначив, що було два етапи виведення військ – до Суджі і від Суджі в бік Сум, де щільність обстрілів двох доріг суттєво підвищилася, що ускладнило ситуацію для наших підрозділів. "Але з огляду на кількість наших військ та вузький прохід для виходу загалом операція з виводу підрозділів була цілком ефективною і вдалою", - сказав Згурець.
За його словами, Сили оборони втратили частину важкої техніки, але йдеться про не значну кількість. Він додав, що немає підтверджень щодо оточень наших військових, або котлів. При цьому він додав, що є факти розстрілу ворогом наших військових, захоплених в полон. "Є випадки захоплення в полон бійців, які просувалися до виходу на кордон з Україною поза дорогами. Кількість таких випадки міряється десятками, тобто не йдеться про значні показники, які свідчили б про те, що під час відступу і зараз створюються ризики для оточення наших військ", - наголосив експерт.
Згурець зазначив, що на сьогодні Курська операція ще триває, наші військові утримують ділянки на території РФ. "Ворог намагається і далі проводити там свої дії, використовуючи ініціативу на двох ділянках на заході і сході від дороги, яка веде на Суми. Є спроби штурмовими діями пробиватися на нашу територію, щоб загрожувати логістиці, але ця ситуація стає дзеркальна для противника – бо ці обмеження по логістиці стосуються і російських військ", - сказав він.
Експерт зазначив, що зараз Сили оборони переходять до формату оборони з використанням більш короткої логістики для наших військ і при утриманні панівних висот, які розташовані неподалік державного кордону, тому просування противника на нашу територію буде ускладнено. Він зазначив, що поки не бачить загрози наступу окупантів на Суми, оскільки російські війська виснажені. "Поки логістика, географія і ситуація не дає переваг російській стороні, щоб просуватися в бік Сум", - сказав Згурець.
Ситуація в Курській області
За даними Генштабу, на Курському напрямку за минулу добу відбулося 14 бойових зіткнень, ворог завдав 11 авіаударів, скинув 18 керованих бомб, здійснив 289 артилерійських обстрілів, зокрема 12 - із реактивних систем залпового вогню.
Президент України Володимир Зеленський 15 березня зазначив, що російська армія накопичує сили вздовж східного кордону України, що свідчить про бажання РФ завдати удару по Сумській області.