Дикий пояснив, що тактика окупантів "абсолютно страшна" та витратна / колаж УНІАН, фото t.me/mod_russia, скриншот

Наразі російська армія перебуває усього за 7 кілометрів від Дніпропетровщини та зможе їх подолати, якщо українське суспільство в тилу не змінить свого ставлення до власної армії. Як заявив в етері Oboz екскомандир роти батальйону "Айдар", директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, українські бійці, які тримають позиції на фронті, виснажені та підрозділам потрібно поповнення.

"Чому до Дніпропетровської області залишилося 7 км? Тил дуже дивується, чому орки просуваються, а вони просуваються тому, що їх нема кому більше зупиняти", - сказав він.

Також ветеран відповів за запитання, як швидко противнику може вдасться подолати ці 7 км, враховуючі те, що українські військові виснажені.  

Відео дня

"У нас достатньо великі санітарні втрати. Серед них, на щастя, не так багато "двохсотих" - загиблих, але багато "трьохсотих", багато тих, хто просто хворіє. Й ці санітарні втрати банально немає ким замінити. Тому враховуючи це, я не буду давати прогнозів, за скільки вороги пройдуть ці 7 км. Може за 7 тижнів, а може - за 7 днів. Для цього треба знати, наскільки виснажена саме та бригада, яка тримає там позиції, але загальна ситуація на фронті дуже погана", - наголосив Дикий.

Він пояснив, що тактика окупантів "абсолютно страшна" та витратна. За його словами, жодна інша армія світу, може, крім КНР чи КНДР, так би не воювала. Суть у тому, що Москва взагалі не рахується зі своїми втратами. Дикий назвав цю тактику "тактикою тарганів". Експерт пояснив:

"Коли на вас повзуть десятки тарганів, ви їх тапком всіх вбити не встигнете. Хоча б, частина буде просочуватися. От вони (росіяни - УНІАН) закидають такими малими групами, й при цьому відразу закладають: умовно кажучи, з 10 груп дві зможуть дійти та тільки одна - закріпитися. Саме таку кількість вони й кидають - щоб одна закріпилася…".

Він додав, що це як у радянській пісні про "последний и решительний бой". За словами Дикого, у  противника не найкраща загальна стратегічна ситуація, зокрема, у них закінчується певне озброєння. При чому, за його даними, це "залізо" закінчується в осяжній перспективі - чогось залишилося на рік, чогось на пів року війни. Окрім того, у противника є проблеми з поповнюванням війська живою силою та перед Кремлем стоїть питання: чи робити примусову мобілізацію, чи розв'язувати питання в інший спосіб, наприклад, залучити до війни в Україні Північну Корею.

"Зараз вони прикуповують гарматного м’яса у товариша Ина (лідер КНДР - УНІАН). Поки вони обережні з введенням їх в бій... Тобто, розуміючи, що ресурс є "плюс-мінус на рік", то у такому разі - "горить сарай, гори й хата". Коли такий "расклад", немає сенсу цей резерв, ресурс економити, а навпаки кинути все разом та спробувати нас дотиснути не за рік, на який у них є ресурси, а за найближчі кілька місяців", - сказав експерт.

Він додав, що росіяни розраховують на свій "річний ресурс", але, якщо український тил не змінить ставлення до своєї армії, в Україні вистачить ресурсу приблизно до весни 2025 року.

Війна в Україні - думка Дикого

Нагадаємо, екскомандир роти батальйону "Айдар", директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий заявив, що на Харківщині, де точаться бої, російські окупанти десантувалися через річку Оскіл та це стало можливим через те, що ЗСУ знесилені. За даними Дикого, окупанти вже кілька тижнів як з’явилися вперше на березі Осколу, який нещодавно не був лінією розділення - річка була в тилу ЗСУ.

Вас також можуть зацікавити новини: