Росія зараз максимально розбудовує свою армію, вчиться на своїх помилках та намагається мілітаризувати суспільство вести агресивні війни. Про це заявив речник 3-ї ОШБ Олександр Бородін в ефірі Радіо Свобода.
Зокрема, коментуючи можливу заморозку війни, він сказав: "двояка складова, пов'язана вона з тим, що ми бачимо на фронті, і те, що ми бачимо у росіян".
"Я розумію, що вони вміють добре блефувати... Тут питання, чи готові до цього росіяни. Приклад від роботи нашої бригади - вони зараз максимально будують свою армію, вони вчаться на своїх помилках, чого не робили в перші періоди війни, вони розбудовують ВПК. Тобто, все те, що ми бачимо на полі бою, говорить про те, що вони готуються і розбудовують свою армію для тривалої війни. Можливо, не тільки з Україною, можливо в цілому, але в них є така ситуація. Вони вже відійшли від ситуації, коли потрібно швидко вирішити війну як політичний бонус собі, скажімо так. А це перебудова армії і суспільства під це", - сказав військовий.
За його словами, навіть якщо росіяни підпишуть договір про мир, навряд чи це буде відповідати реальним намірам.
"Враження таке, що вони намагаються, не обов'язково з Україною, але в цілому мілітаризувати суспільство вести такі агресивні війни. Це враження з того, як вони застосовують армію, і що у них змінилося. Я не кажу тільки про Україну. Можливо, вони поставлять з нами якусь крапку і будуть вирішувати якісь свої військові задачі з іншими країнами", - вважає Бородін.
Війна в Україні та можливість перемовин
Як повідомляв УНІАН, The Washington Post написало, що прихід до влади в США Дональда Трампа і важка ситуація для ЗСУ на фронті підштовхують президента України Володимира Зеленського до пом'якшення позиції в майбутніх переговорах із Росією. Видання зазначило, що Зеленський останніми тижнями сигналізує про більшу готовність до переговорів з метою закінчення війни - "серйозне зрушення для українського лідера, який тривалий час клявся боротися за кожну п'ядь землі своєї країни".
"Зміну риторики Зеленського - те, що помітили українські та західні офіційні особи, - імовірно, можна пояснити погіршенням ситуації на лінії фронту і приходом до влади нової адміністрації США, яка поставила під сумнів майбутню безпекову допомогу Києву", - ідеться в статті.
Раніше Зеленський заявляв, що переговори можуть початися тільки після того, як Москва виведе всі свої війська з території України. Однак на останніх зустрічах із Трампом і європейськими лідерами український президент більше зосередився на досягненні "міцного миру" для України. Тепер головним пріоритетом є отримання запрошення до військового альянсу НАТО та інших гарантій безпеки, як-от можлива присутність західних миротворців, для запобігання майбутнім російським атакам.