Військовий експерт підкреслив, що під час війни реформи у війську не можуть не відбуватися / колаж УНІАН, фото УНІАН

Дебати та обговорення щодо реформування армії тривали протягом кількох місяців. Про це в ефірі "Радіо Свобода" розповів військовий експерт Олександр Мусієнко.

"Тобто це не було якесь рішення з коліс чи дуже емоційне. Ні, це рішення обговорювалося, Головнокомандувачем ЗСУ були внесені певні пропозиції. І було два підходи: або перейти на дивізійний принцип формування, або на корпусний. Було ухвалено рішення, що корпуси будуть кращим. Це рішення дуже тривалий час розроблялося. І воно виходило з того, що є складнощі реформування під час війни. Це не так просто, як у мирний час", - сказав Мусієнко.

Водночас він зазначив, що ризиків реформування армії під час війни немає. Експерт нагадав, що Україна воює з 2014 року і з того часу активно реформується, у той чи інший спосіб.

Відео дня

"Реформи не можуть не відбуватися. Адже змінюються умови на полі бою, трансформується саме поле бою. У нас є бойовий досвід. І будь-яка війна пришвидшує хід подій. Чи то технологічний прогрес, пов'язаний з появою нових видів озброєння та їх застосування на полі бою. Відповідно, змінюються і підходи до управління. У тому і є переваги, що коли є бойовий досвід, що найкраще стає зрозуміло, що треба змінити", - додав Мусієнко.

Експерт також пояснив, чому Україні було важливо перейти саме на корпусний варіант формування підрозділів.

"У нас дуже часто дискутують про те, що можуть відправляти батальйони чи окремі підрозділи, які виконують завдання в зоні відповідальності інших підрозділів. Це призводить до того, що бригада може бути на 2-3 напрямках одночасно. Корпусна система передбачає чітку зону відповідальності окремого армійського корпусу за певну ділянку фронту. Якщо запитати командирів, які зараз здійснюють командування, вони це підтримують", - сказав Мусієнко.

Реформування української армії: що відомо

Напередодні Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про початок переходу на корпусну структуру. Він зазначив, що наразі ЗСУ вже приступили до реалізації відповідних заходів.

За словами заступника командира 3 ОШБр Максима Жоріна, це рішення, яке "вже дуже давно назріло", однак він вказав на важливу проблему щодо цього питання. За словами командира, зараз головне - зробити все, аби було досягнуто ефективного результату, а "не просто для звітів".

Вас також можуть зацікавити новини: