Як далекобійні ракети змінять війну / колаж УНІАН, фото depositphotos.com, Владислав Дем'яненко, Повітряні Сили ЗСУ

США та Велика Британія дозволили Україні використовувати далекобійні ракети для атак на цілі в Росії. Це демонстрація зміни підходу до підтримки Києва в умовах затяжного конфлікту, пише The Times.

У вівторок Україна завдала удару по складу боєприпасів у Брянській області, використовуючи американські ракети ATACMS. Як пишуть ЗМІ, ракети влучили в склад зброї в Брянській області. Майже одночасно була застосована британська ракета Storm Shadow, що підтверджує зміну позиції Лондона щодо використання Києвом цієї зброї для ударів по російських цілях. Офіційного підтвердження від британського уряду не було, однак дальність і специфіка ударів вказують на те, що "уряд Великої Британії дотримувався зміни політики, прийнятої Вашингтоном".

Головний виклик - час

ATACMS і Storm Shadow - це високоточна зброя, здатна вражати стратегічно важливі об’єкти ворога. Storm Shadow, наприклад, має дальність 250 км і оснащена боєголовкою вагою 450 кг. Її особливість - "вистрелив і забув", а також здатність проникати у захищені військові об’єкти. 

Відео дня

Вона розроблена, щоб уражати цілі з підвищеною точністю, при цьому всі деталі цілі передаються в комп'ютер. Ракета може летіти на низькій висоті та має вбудовану технологію стелс, що ускладнює виявлення ворожими радарами. Storm Shadow може змінювати швидкість на полі бою. Але є нюанс, про який пише видання:

"Однак ця ракета користується попитом серед союзників, а Україні надали лише обмежені поставки. Це може перешкодити очікуванням Києва завдати значної та тривалої шкоди ключовим військовим об'єктам у Росії".

Попри обмежені поставки цієї зброї, її ефективність дозволяє Україні завдавати болючих ударів по ключових російських цілях, чого раніше було важко досягти. Storm Shadow може змінити ситуацію на полі бою завдяки своїй точності та здатності проникати через російську ППО.

Зміна політики сталася в умовах посилення бойових дій на сході України, а також на тлі ймовірного зменшення підтримки України після виборів у США. Україна розуміє, що має обмежений час для використання далекобійної зброї, адже уряд Києва знає, що в нього є два місяці, щоб максимально використати цю зброю далекої дії до прибуття Дональда Трампа в Білий дім у січні.

Дві сучасні ракети Заходу проти Росії

Уперше Росія стикається з використанням настільки сучасної західної зброї на своїй території, що ускладнює завдання її протиповітряної оборони. Ефективність Storm Shadow і ATACMS ставить під загрозу сотні об’єктів, адже за оцінками, близько 245 потенційних військових цілей можуть бути в межах досяжності ATACMS і Storm Shadow.

Цей розвиток подій змушує Росію посилювати удари по Україні, зокрема по її енергетичній інфраструктурі, у відповідь на нові виклики від Києва.

Рішення США та Великої Британії дозволити використання далекобійної зброї стало важливим кроком у війні, надавши Україні нові інструменти для боротьби на тлі наступу РФ на Донбасі та залучення військ КНДР до бойових дій у Курській області. Водночас цей крок створює серйозний виклик для російської оборони та підвищує ставки в конфлікті.

Далекобійна зброя для України

17 листопада The New York Times із посиланням на власні джерела повідомила, що США дозволили Україні бити ракетами ATACMS по території РФ.

Згодом газета Le Figaro повідомила про зняття заборони на використання ракет Storm Shadow.

Уже 19 листопада стало відомо, що Україна вперше вдарила по Росії ракетами ATACMS. Було уражено великий арсенал зброї недалеко від міста Карачев у Брянській області.

20 листопада Bloomberg з посиланням на джерела повідомив, що Україна вперше атакувала територію Росії британськими ракетами Storm Shadow

У Defense Express додали, що, ймовірно, ціллю був підземний бункер, де перебувало командування однієї з російських армій та генерали КНДР.

Вас також можуть зацікавити новини: