Росія ударила по Дніпру, аби залякати Захід, кажуть експерти / фото defence-ua.com

Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак у Києві не збираються змінювати свою стратегію оборони через це, пише The New York Times.

Видання зазначає, що Путін часто погрожував ядерною зброєю, намагаючись налякати Захід і зупинити потік допомоги Україні. Але вчорашній удар та подальший публічний виступ Путіна з погрозами значно посилили напругу.

Військовий аналітик Іван Киричевський заявив, що Україна не має радарів, здатних виявляти такі ракети в польоті, оскільки ті піднімаються аж у верхні шари атмосфери. Також немає і відповідних систем ППО, здатних їх збивати.

Відео дня

"Наші західні партнери могли бачити цей запуск раніше за нас", — сказав Киричевський.

Хоча інші російські ракети, якими неодноразово обстрілювали Україну, наприклад, "Іскандер" і Х-101, також можуть нести ядерну зброю, ракета середньої дальності, якою вдарили по Дніпру, викликає занепокоєння. Директор проекту протиракетної оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Том Карако зазначає, що, окрім значно більшої дальності, ця ракета  відрізняється здатністю запускати кілька ядерних боєголовок на фінальній стадії польоту.

Це ускладнює, якщо не робить неможливим її перехоплення. Саме тому Карако вважає вчорашній удар явним "бряцанням ядерною зброєю для [залякування] як України, так і самої Європи".

"Це досить різкий сигнал", – наголосив експерт.

Натомість голова оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко запевнив, що вчорашній удар не змусить Україну змінити спосіб ведення війни, зокрема щодо подальших ударів по цілях на території Росії в межах самооборони.

Разом з тим Костенко визнав, що "нам немає чим відповісти за цей клас зброї", оскільки після здобуття незалежності Україна припинила виробництво ракет ядерного класу.

Російський удар по Дніпру: наслідки

Як писав УНІАН, аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що ані сам удар по Дніпру балістичною ракетою "Орєшнік", ані подальший виступ Володимира Путіна з погрозами в бік цивілізованого світу не свідчать про серйозні зміни в ударних можливостях агресора або про істотне зростання ризиків застосування ядерної зброї.

Аналітики зауважують, що Росія і так постійно обстрілює Україну ракетами, які здатні нести ядерну зброю. Єдина різниця в тому, що цього разу була застосована складніша ракета. Однак експерти кажуть, що Захід має надійні інструменти стримування подібних загроз, а тому брязкання ядеркою з боку Путіна не має щось змінювати цього разу.

Вас також можуть зацікавити новини: