З військової точки зору запуск Росією "Орєшніка" не має жодного сенсу, зазначив експерт / колаж УНІАН, скріншоти

В України немає систем чи засобів ППО, здатних збивати ракети "Орєшнік". Про це в ефірі "Radio NV" нагадав військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний, коментуючи першу повністю роботизовану атаку Сил оборони України.

"Він збивається засобами ППО у верхніх шарах атмосфери. У нас навіть близько таких засобів немає. Теоретично ми можемо збивати боєголовки. Давайте згадаємо МіГ-31К, який постійно чомусь злітав із Саваслейки, приземлявся. А в нас постійно оголошували тривогу. Це більше психологічний тиск, а не реальна загроза", – сказав Нарожний. 

Він додав, що з військової точки зору запуск Росією "Орєшніка" не має жодного сенсу. 

Відео дня

"Він несе боєголовку вагою 1,2 тонни. Вона розкривається, з неї випадають шість суббоєголовок. І з кожної з них ще шість. Ми маємо 36 бомб вагою приблизно 30 кілограм, а може й менша. Та ракета "Іскандер", яку збили в центрі Києва - вона несла боєголовку 450 кілограмів. Неприємна ситуація. Але як вона вплинула на хід бойових дій? Ніяк", - пояснив Нарожний.

Водночас експерт відзначив, що російські маніпуляції з використанням "Орєшніка" - це тиск не на Україну, а на західних союзників. 

"Що в нас (росіян - УНІАН) є зброя, яка дуже швидкісна, може за пів години долетіти до якоїсь європейської столиці і там вдарити. Це більше бряскання зброєю, тиск на наших союзників, а не на нас. Як ми бачимо - не дуже (діє цей тиск - УНІАН). Адже якби воно дійсно працювало на союзників, то вони сказали б Україні "допобачення", перекрили нам поставки зброї. Але ми бачимо, що союзники продовжують підтримку Україні", - додав Нарожний.

Ракета "Орєшнік": важливі новини

Останнім часом Росія робить імітації з пусками "Орєшніка" по Україні. Військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що мета таких імітацій - спроба психологічно тиснути на цивільне населення.

Тим часом авіаційний експерт Анатолій Храпчинський зазначив, що окупанти можуть завдати повторного удару "Орєшніком" по Україні. Водночас він додав, що у росіян можуть бути проблеми з розробкою таких ракет через залежність від західних компонентів.

Вас також можуть зацікавити новини: