Український флот зміг відірватися від радянщини і потроху переходити на нові стандарти / фото facebook/Дмитро Плетенчук, ua.depositphotos.com

З 2022 року кількість кораблів, що входять до складу Чорноморського флоту РФ, лише скорочувалась та перспектив до розвитку зараз немає. Водночас, за словами речника ВМС ЗСУ Дмитра Плетенчука, Україна поступово розвивається та переходить на стандарти НАТО.

"Почнемо з себе. На жаль, український флот було пограбовано щонайменше два рази. Звісно, під час розподілу флоту, після розпаду СРСР. Другий раз - вже у 2014-му, коли росіяни анексували Крим. Звісно, для нас це доволі серйозний удар. Але це той випадок, коли не було щастя, але нещастя допомогло. Ми, мабуть, ще довго прощалися б з радянською спадщиною, але ми зараз вимушено перейшли і переходимо на іноземні зразки озброєння", - сказав Плетенчук в етері телемарафону.

Він додав, що цей процес розпочався давно, й він досить тривалий. За словами військового, перехід на нові зразки корабельні – доволі складний. Для того, щоб "пересісти", наприклад, на танк іноземного виробництва, треба перевчити користуватися цим обладнанням екіпаж з трьох людей. Для того, щоб перевчити, або навчити екіпаж в півсотні людей, або сотню людей, якщо це, до прикладу, корвет типу Ada.

Відео дня

"Відповідно - це процес набагато триваліший тому, що там набагато більше елементів, з яких складається цей корабель. Ми цю роботу проводимо. Та у будь-якому разі змогли відірватися від цієї радянщини і потроху переходити вже на нові стандарти. ВМС завжди були піонерами в цій галузі. Ми й у 2014 році першими прийшли до оцінювання щодо сумісності наших кораблів з силами НАТО. Так само й зараз ми опановуємо ці зразки. Тому тут у нас рух лише вперед, згідно з Концепцією розвитку...", - наголосив речник ВМС.

Водночас, за його словами, у противника відбувається навпаки.  

"Було, звісно, порушено їхні плани щодо розбудови. Деякі одиниці останні, які мали включитися до складу Чорноморського флоту РФ, росіян вивели – це малі ракетні кораблі, які приходили сюди на випробування та мали бути включені до складу флоту. Їх вивели з Азово-Чорноморського регіону в принципі - МРК проєкту "Каракурт" дві одиниці. Ще дві одиниці таких нових було знищено - "Аскольд" і "Циклон", - розповів Плетенчук.

Він додав, що деякі кораблі росіян були закладені на заводах в окупованому Криму та їхнє будівництво  – під великим питанням так само.

"І кількість одиниць лише скорочувалася так само спочатку повномасштабного вторгнення. Станом на зараз особливих перспектив вони не бачать", - підкреслив Плетенчук.

Україна розгромила Чорноморський флот РФ - подробиці

Як писав УНІАН, Чорноморський флот, який колись був гордістю російських військово-морських сил, зазнав катастрофічних втрат у війні в Україні, втративши понад 30% військових кораблів.

За словами екс-офіцера піхоти армії США, військового експерта Брента Іствуда, знищення Чорноморського флоту почалося із затоплення крейсера "Москва". Згодом атаки безпілотників та високоточні протикорабельні ракети України підірвали військово-морські операції Росії.

Флот зараз функціонально неактивний, нездатний завдавати ракетних ударів або поповнювати російські сили на півдні України.

Вас також можуть зацікавити новини: