Є кілька факторів, які впливають на ефективність українських БПЛА на фронті. Таку думку в ефірі "24 Каналу" висловив Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт, заступник директора компанії-виробника засобів радіоелектронної боротьби.
"Це в першу чергу підготовка пілотів. По-друге, якість самих виробів та можливість використання у тих умовах, в яких вони використовуються. Оскільки як і ми, так і ворог активно використовуємо засоби РЕБ та інші засоби фізичного захисту для того, щоб не бути ураженими тими ж дронами. Подивіться мангали на техніці, сітки на дорогах, світлофори, які починають ставити, аби розуміти, чи є якась небезпека з повітря", – сказав Храпчиснький.
Водночас він додав, що цю проблему можна вирішити. Для цього потрібно створити системи, які дозволять працювати нашим дронам під нашим РЕБом.
"Оскільки френдлі фаєр в цьому питанні також доволі потужний. Більшість наших пілотів відзначають, що важче пройти свій РЕБ, ніж російський. Тут постає питання про створення єдиної системи керування засобами РЕБ, аби уникати такого відпрацювання по своїх дронах", - пояснив експерт.
Українській БПЛА на фронті: що треба знати
Напередодні стало відомо, що Україна тестує новий тип озброєння для боротьби з російськими БПЛА – лазерну систему ППО "Тризуб". За словами командувача Вадима Сухаревського, Україна стала п'ятою країною, яка має таку зброю.
Про подальший розвиток БПЛА на фронті розповів очільник 414 окремого полку ударних безпілотних авіаційних систем "Птахи Мадяра" капітан Роберт Бровді ("Мадяр"). Зокрема він відзначив, що наступним етапом має стати розвиток штучного інтелекту. Адже щойно дрони зі штучним інтелектом зможуть самостійно розпізнавати цілі, збережені в їхній пам’яті, та розрізняти типи техніки, загроза від БПЛА значно зросте.