
Підполковник у відставці, фахівець з бронетанкової техніки Микола Саламаха розповів, які загрози та переваги може принести гіпотетичне 30-денне всеосяжне перемир’я. Про це він прокоментував в етері Новини.Live.
"За 30 днів можна багато що зробити. Можна передислокувати ті військові частини, які зараз знаходяться на Далекому Сході на території України. І можна відновити ту техніку, яка зараз знаходиться в стані ремонту безпосередньо в ремонтних підрозділах. За 30 днів її можна довести до цілком боєздатного стану. І тоді підсилити нею частини", - сказав Саламаха конкретно щодо того, що це дасть росіянам.
Він зауважив, що при всеосяжному перемир’ї ми не зможемо застосовувати FPV-дрони для того, щоб запобігти евакуації ворожої підбитої техніки, наносити удари по місцях її відновлення та ремонту.
"Серйозні постачання (військовї техніки) навряд чи будуть від союзників РФ. Це все відбувається і зараз, тобто поки йдуть бойові дії на фронті, росіяни намагаються залучити абсолютно всі можливі способи закупівлі боєприпасів, озброєння і постачання їх на фронт. Тобто перемир’я на це дуже мало вплине", - зазначив Саламаха.
На його думку, більше вплине якраз те, що буде можливість евакуювати биту техніку з поля бою і намагання відремонтувати її в армійських підрозділах, у дивізійних підрозділах. Він підкреслив:
"В якості донорів цю підбиту техніку зможуть використати для ремонту техніки. Ось ці можливості під час місячної передишки - коли ми не будемо наносити удари по місцях ремонту, по місцях розташування ремонтних підрозділів - дадуть можливість ворогу більш ефективно працювати".
Водночас він наголосив, що у перемир’ї беруть участь дві сторони, а отже ми так само повинні займатися підсиленням і готуватися до бойових дій.
"Ми повинні проводити підготовку, вдосконалювати інженерні позиції, готуватися в логістичному плані, проводити накопичення засобів ураження, проводити розвідку, викривати місця зосередження ворога. І як тільки ворог порушить це гіпотетичне перемир’я, відразу застосовувати всі ті засоби, які накопичили, щоб нанести ворогу нищівного удару", - сказав військовий.
За його словами, росіяни можуть за 30 днів розконсервувати десь до 300 одиниць бронетанкової техніки - це біля 100 танків та 200 машин бойової піхоти, бронетрансопртерів тощо.
"Але якщо брати величину фронту і ті відстані, розтягути це все по лінії, то це не матиме ніякого практично впливу. Якщо ж зосередити на одній якійсь ділянці, правильно використати, то це може представляти досить серйозну загрозу", - прокоментував Саламаха.
Що стосується "великоднього перемир’я" він заважив, що в оперативному плані за 1,5-2 дні досягнути практично нічого неможливо, а ось в тактичному плані - на дуже багатьох ділянках росіяни могли підготуватися до проведення тих чи інших наступальних дій, накопичити живу силу, боєприпаси, передислокувати якусь техніку з одних ділянок на інші. Він додав:
"В той же час, практично на всіх ділянках фронту це перемир’я росіянами порушувалось. Причому на багатьох ділянках фронту воно порушувалось відразу після оголошення. І власне кажучи, вірити росіянам, ми ще раз пересвідчились, що не можна".
"Великоднє перемир'я" Путіна
Як повідомляв УНІАН, у суботу, 19 квітня, глава Кремля Володимир Путін неочікувано оголосив в односторонньому порядку про 30-годинне "великоднє перемир'я".
Президент Володимир Зеленський скептично оцінив путінське "великоднє перемир'я" і запропонував припинити вогонь на 30 діб, як це ініціювали США і Україна ще на початку березня. Однак в Кремлі відповіли, що продовжувати режим припинення вогню не планують.