Країни Заходу закликають Україну до переговорів з РФ, однак не розуміють, що це лише наближає війну на їхній території / фото ua.depositphotos.com

У разі так званого "перемир'я" Росія за рік накопичить величезний потенціал. Тоді, на думку військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, агресор може задіяти старий сценарій вторгнення в Європу - розв'яже Третю світову війну.

На думку Коваленка, за рік можливого перемир'я Росія серйозно наростить військовий потенціал. Він підрахував, за цей час країні агресору вдасться накопичити до 4,5 тис. танків (у 2022 році їх було 3200), бойових броньованих машин (ББМ) - 9-10 тисяч, артсистем - 5 тис. одиниць. Крім того, окупанти накопичать багато ракет: Х-101/555 - до 1000, "Калібрів" - до 400; 9М723 ОТРК "Іскандер" - 250-350, Х-47М2 "Кинджал" - 50-70, 3М22 "Циркон" - 15-20 одиниць.

"Щодо боєприпасів, з урахуванням як внутрішнього виробництва (2,5 млн пострілів на рік), так і постачань з Ірану і особливо КНДР: понад 10 мільйонів пострілів усіх типів калібрів", - припускає аналітик.

Відео дня

Крім того, за відсутності щомісячних втрат і збереження нинішнього рівня мобілізації, дасть змогу РФ сформувати піхотну компоненту в 1,1 - 1,2 мільйона осіб. За умови збереження домовленостей Москви з Пхеньяном не виключено "накопичення" 50 тис. північнокорейських солдатів, що дасть змогу Москві у складі своїх ЗС сформувати окремий підрозділ КНДР.

"Ось приблизно такий потенціал буде у Росії в разі року "перемир'я", "припинення вогню"... Нагромадження перевищуватиме в рази те, що було в наявності в російських окупаційних військ станом на 24 лютого 2022 року", - підкреслює Коваленко.

Він аналізує можливий сценарії вторгнення в Європу, які, не виключені, якщо кремлівському диктатору Володимиру Путіну вдасться накопичити такі сили. Наприклад, прорив Сувалкським коридором - територією на кордоні між Литвою та Польщею. Через неї країни Балтії з'єднані з рештою ЄС, і через яку проходить найкоротший транспортний шлях між Білоруссю і Калінінградською областю РФ.

"Мало хто про це говорить, але такий план у РВВ був у 2022 році... Сувалкський коридор, якщо вимірювати по прямій, - це близько 70 км від кордону Білорусі до Калінінградської області. Але по прямій ніхто не наступає, і прориви будуть здійснюватися вздовж трас, а це до 100 км", - пояснив аналітик.

Агресор планував після окупації південного сходу України з Одеською областю вторгнутися в Молдову, а потім активізуватися в Балтійському морі з проривом у Калінінградську область через Сувалкський коридор.

За даними експерта, на всю операцію з прокладання сухопутного коридору Москва відводила 48 годин, решта часу - закріплення позицій, формування флангів тощо. Однак, як стверджує Коваленко, 2022 року Україна зірвала плани Москви щодо вторгнення в Європу. Перші місяці війни в Україні виснажили потенціал армії РФ, позбавивши Путіна надії захопити Литву, Латвію, Естонію і частину Польщі.

"Але маючи ударний потенціал у 2-3 рази, а за людським ресурсом у 6 (!!!) разів більший, ніж у 2022 році, Володимир Путін навряд чи відмовиться від того, щоб "дістати з запорошеної шухляди" європейський план початку повномасштабного вторгнення", - акцентує експерт.

Він припускає, що, задіявши 100 тисяч солдатів, 500 танків, 1500 ББМ і близько тисячі артсистем, Кремлю вдасться швидко "прорубати" Сувалкський коридор, а Польща не зможе цьому запобігти.

"По-перше, Польща не готова до відбиття такої форми наступу "за будь-яку ціну" з цілковитою зневагою до людських життів, до яких звикла російська армія... По-друге, щось схоже на лінії оборони та рубежі з фортифікаціями розташоване поблизу кордону з Білоруссю та Калінінградською областю, але глибше в територію Польщі - ні...", - аналізує Коваленко.

Третьою причиною він називає натовпи біженців, які заповнять траси і дороги, створивши колосальні затори, що не дасть змоги здійснювати вчасне перекидання військових сил і засобів. При цьому окупанти будуть тиснути технікою, і розстрілювати всіх, хто їм зустрінеться на шляху.

Як припускає експерт, на країни Балтії Кремль кине аналогічні сили, задіявши, крім сухопутних військ, Балтійський флот.

"Позитивним моментом у "м'ясорубці" буде лише те, що в цей період російська військова машина остаточно вичерпає радянську спадщину в техніці і не зможе компенсувати втрати танків, ББМ і артсистем. Весь той потенціал, який вона накопичить за час "перемир'я", стане останнім, що в неї залишиться", - вважає експерт.

Він доходить висновку: нав'язуючи Україні "перемир'я", Європа лише наближає війну на своїй території - Третю світову війну. При цьому армії країн Європи і НАТО не зможуть уберегти від вторгнення Росії.

"Дивним чином далекоглядність західних лідерів підводить, і ніхто не бачить того, що може статися вже через рік "мовчання гармат"... Будь-який мир із недобитим ворогом призводить до ще більшої війни", - акцентує Коваленко.

Можливість мирних переговорів із РФ - що відомо

Раніше в Atlantic Council пояснили, чому Україні потрібні гарантії безпеки. На думку експертів, майбутнє повернення Дональда Трампа в Білий дім посилило очікування нового поштовху до миру 2025 року, оскільки лідер США має намір шукати можливості, щоб покласти край вторгненню Росії в Україну. Як пише Atlantic Council, очікується, що план Трампа включатиме значні територіальні поступки Україні.

Зазначається, що позиція України на переговорах уже стає об'єктом уваги. У той час як українські офіційні особи продовжують виключати офіційну поступку земель Москві, у Києві, схоже, зростає розуміння того, що повне визволення країни військовим шляхом уже неможливе.

Аналітики вважають, що Україна почала показувати готовність до тимчасового компромісу з територіальних питань, водночас підкреслюючи критичну важливість гарантій безпеки.

Вас також можуть зацікавити новини: