Воїн вважає, що головною гарантією миру не може бути «добра воля» Трампа, а лише посилення України до того рівня, аби РФ не повторила таку війну в майбутньому / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Наразі всі розглядають можливість закінчення війни в Україні не як військовий, а як політичний процес, особливо, коли до влади має прийти новообраний президент США Дональд Трамп. Спираючись на його заяви перед виборами, можна сказати, що нова адміністрація Білого дому зробить завершення бойових дій в Україні одним зі своїх пріоритетів. Однак невідомо, чи матиме Вашингтон серйозні важелі впливу на Київ та Москву для вирішення цього питання, пише український бойовий медик, головний сержант роти ударних БпЛА Єгор Фірсов для Politico

"Звісно, це риторичне питання - інакше США вже б це зробили. Однак припинення війни не може бути одностороннім. Це була б поразка, а не мир. І в цьому конкретному випадку Москва, Пекін і Тегеран розцінили б поразку України як поразку всього Заходу, НАТО і, перш за все, США", - підкреслив військовий.

За словами Фірсова, Дональду Трампу було б не вигідно починати своє президентство з такої поразки, особливо після того, як США надали десятки мільярдів доларів на оборону України. 

Відео дня

"Ба більше, з окопів тут, на Донбасі, війна виглядає зовсім не так, як у західних столицях. Дійсно, Україна разом з Європою може втратити потужного союзника у боротьбі з імперіалістичною та агресивною Росією, але навіть припинення американського фінансування не означатиме фактичного завершення війни. Швидше за все, це означатиме, що Україна заплатить ще більше жертв і втратить ще більше території, в той час, як Росія стане сильнішою і просунеться ближче до кордонів НАТО", - вважає бойовий медик.

Колишній нардеп підкреслив, що у такому випадку саме ситуація на фронті буде визначати поступливість та готовність Росії до перемовин. Тому США та Європа мають бути зацікавлені в тому, аби посилювати ресурси ЗСУ, адже в іншому разі конструктивні переговори перетворяться на "майданчик для висування ультиматумів президентом Росії Володимиром Путіним".

"Україна ніколи не готувалася до війни, наївно вірячи в міжнародні інститути безпеки. Тому вона, на жаль, не в змозі захистити міжнародний порядок і мир в Європі власними силами. Саме західна зброя та кошти є основою нашої подальшої оборони", - запевнив Фірсов.

Військовий вважає, що російський диктатор розраховує на те, що підтримка України з боку Заходу зменшиться, а фронт розвалиться, залишивши Україну без захисту:

"Він розраховує на те, що в Україні закінчаться боєприпаси для систем протиповітряної оборони "Патріот", що не вистачить снарядів для артилерії, і піхота може розбитися під тиском "визволителів", і що винищувачі F-16 не прибудуть у достатній кількості, що дозволить Росії зберегти своє домінування в небі".

За словами бійця, є лише один варіант як закінчити цю війну, а саме потрібно створити такі умови, аби противник не зміг фізично досягти успіху на українській землі. Він наголосив, що цього можна досягти завдяки безпілотникам. 

"Безпілотники вже суттєво змінили хід війни. Якщо все працює злагоджено, а розвідувальні дрони передають дані ударним групам, то безпілотні літальні апарати (БпЛА) можуть вражати все, що завгодно. Завдяки високій точності ми змогли відігнати важку ворожу техніку на 5-10 кілометрів від лінії зіткнення - росіяни настільки налякані, що ми вже майже не бачимо колон танків на полі бою, як це було рік тому", - зауважив Фірсов. 

Він додав, що станом на сьогодні головною проблемою на фронті для України є ворожа піхота. Невеликі групи атакують українські позиції хвилями та роблять вони це або вночі або в погану погоду, коли безпілотники нічого не можуть зробити. 

"Екіпажам БпЛА ще треба придумати, як протистояти їм в таких умовах, але я впевнений, що це лише питання часу. Досвід цієї війни показує, що ми можемо швидко адаптуватися до нових тактик і стратегій", - зазначив військовий.

Фірсов наголосив, що якби Україна мала в сотні разів більше дронів, то маневрова війна перетворилася б на позиційну. За його словами, у такому разі фронт стабілізувався б, а будь-які наступальні дії були б неможливими. Завдяки чому обидві сторони будуть об'єктивно зацікавленими у перемовинах, попри позицію Трампа та Путіна. 

"Але мушу ще раз наголосити: без паритету сил на фронті не може бути компромісної дипломатії. Замороження чи перемир'я - це не мир. І ми не повинні тішити себе ілюзіями, що Путін зупиниться, не досягнувши своїх цілей, якщо у нього будуть для цього ресурси і можливості. Адже якщо у війні буде пауза, Росія використає її для накопичення таких засобів і продовження агресії. Таким чином, головною гарантією миру не може бути "добра воля" Трампа, а посилення України до такої міри, щоб ворог просто не наважився напасти знову", - підсумував військовий. 

Переговори з РФ - що відомо

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що російський диктатор чіпляється за будь-який момент, щоб не сісти за стіл перемовин. За його словами, Путін "в принципі не хоче ніякого діалогу".

Водночас військовий аналітик Андрій Крамаров розповів, за якої умови Росія може піти на переговори з Україною. Він зазначив, що РФ не буде починати переговорів з Україною до виходу своєї армії на адміністративні кордони Донеччини. 

Вас також можуть зацікавити новини: