Експерти оцінили ймовірність нового удару Орєшником / фото - скриншот

Росія вперше застосувала балістичну ракету "Орєшник" по Україні 21 листопада, вдаривши по Дніпру, і зараз в Україні час від часу оголошується повітряна тривога через загрозу нового удару. В коментарі РБК-Україна експерти оцінили рівень загрози та назвали ознаку, за якою можна судити про реальність нового удару "Орєшником".

Так, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко Мусієнко зазначив, що розгортання такого комплексу є помітним, і за полігоном Капустин Яр в Астраханській області ведеться постійне спостереження, зокрема й з боку союзників України.

"Як тільки там відбувається певна активність, оголошується одразу повітряна тривога аби попередити про можливі виклики. Але останнім часом це були фактично демонстраційні дії з боку Росії. Тобто вони показували, що готуються до атаки, робили імітаційні пуски, але реальних пусків не було", - пояснює Мусієнко.

Відео дня

Натомість військовий експерт Владислав Селезньов розповів, що для нього ключова ознака того, чи дійсно існує реальна загроза удару "Орєшником", - це дії посольства США в Україні.

"Тільки воно оголосить, як минулого разу, коли РФ "Орєшником" била по Дніпру, про тимчасове закриття установи - от тоді є привід справді хвилюватися. А так відповідні тренування росіяни проводять. Це ж маркер психологічного впливу", - вважає Селезньов.

До того ж він нагадав, що Москва має попереджати Вашингтон у випадках, коли здійснює балістичні пуски ракет середньої дальності дії.

"Щоб не сталося "прикрої несподіванки", коли Вашингтон, сприймаючи такі ракетні пуски як безпосередню загрозу власній нацбезпеці, може вгатити всім наявним ядерним потенціалом по території РФ. Тому існує певний алгоритм сповіщень між РФ та США щодо таких дій та приготування до них", - додав Селезньов.

Ракета Орєшник - що відомо

Нагадаємо, 19 грудня Путін заявив, що ніхто не може збити "Орєшник", і запропонував це "перевірити в Києві": "Шансів у Заходу ніяких немає, щоб збити ці ракети... Нехай визначать якийсь об'єкт для ураження, скажімо, у Києві, зосередять туди всі свої сили ППО і ПРО, а ми завдамо туди удару "Орєшником". І подивимося, що буде".

Тим часом Росія робить імітації пусків "Орєшника" по Україні з полігону "Капустин Яр". На думку експерта Олександра Коваленка, таким чином Москва намагається психологічно тиснути на Київ.

Вас також можуть зацікавити новини: