Зазначається, що Україна та РФ часто не можуть досягти угоди щодо обміну полоненими / фото - УНІАН, В'ячеслав Ратинський

В Україні та Росії залишаються тисячі військовополонених, яких держави ще не повернули додому. Причина полягає в тому, що сторони часто не доходять згоди щодо обміну полоненими, пише The Wall Street Journal.

Зазначається, що в Росії перебувають близько 8 000 українських солдатів, а в Україні - до 5 000 росіян. Журналісти підкреслили, що країни не розголошують дані про кількість військовополонених.

У виданні поділилися, що Україна відчуває проблеми через те, що росіяни вже кілька місяців неухильно просуваються на східному фронті. У країні є нестача людей, а зима може ще сильніше погіршити ситуацію з українською енергетичною інфраструктурою, якщо РФ почне атакувати її ще старанніше.

Відео дня

За словами журналістів, повернення військовополонених додому стало однією з найбільш важких проблем України. Вони вважають, що Росія намагається скористатися цим.

Україна та РФ регулярно проводять обміни військовополоненими, але тисячі осіб все ще залишаються в "сірій зоні". Серед них є і солдати, які потрапили в полон у перші дні повномасштабної війни.

Уряд України вдається до різних схем, щоб повернути своїх солдатів, навіть пропонує власних громадян, які були звинувачені у співпраці з РФ, і кістки шпигуна радянської епохи, похованого на заході країни, розповіли журналісти. Журналісти розповіли, що сотні українців відбувають покарання за звинуваченням у співпраці з Росією в спеціальній в'язниці за 19 кілометрів від східної лінії фронту. У Києві стверджують, що десятки з них підписали документи про те, що вони згодні бути доправленими до РФ, але досі в такий спосіб обміняли тільки одну людину.

У виданні додали, що в Україні регулярно говорять про те, що РФ тягне час і використовує військовополонених для тиску на президента Володимира Зеленського. Крім цього дружини і матері українських солдатів часто проводять демонстрації в Києві.

"Для росіян немає жодної різниці, чи перебувають їхні солдати в полоні. Їм нема з чим боротися із соціальними хвилюваннями. У нас же родичі постійно перебувають на вулицях, говорять, публікують інформацію і чинять тиск на урядові установи", - говорив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

Крім того, Україна звинувачує РФ у тому, що країна намагається посіяти невдоволення серед родичів українських військовополонених. Зазначається, що їм телефонують абоненти з російських телефонних номерів, які закликають влаштовувати вуличні протести.

За словами журналістів, Росія вважає, що Україна ставить нереальні умови для обміну військовополоненими. Проте російський чиновник, відповідальний за координацію обміну полоненими, не відповів на прохання про коментар.

Військовополонені та правозахисні групи говорять про те, що в російських в'язницях проводяться систематичні тортури. Журналісти нагадали, що в липні один український солдат помер у російському полоні від закритої травми грудної клітки, завданої тупим предметом. Це підтвердили результати розтину, проведені в Україні.

Журналісти поспілкувалися з українським солдатом Артемом Вишняком, який 2,5 року перебуває в полоні РФ. Вони з'ясували, що його мати по 10 годин на день сиділа на знак протесту біля будівлі українського уряду разом із дружинами та матерями інших полонених українських військовослужбовців.

В Україні в центрі утримання російських військовополонених перебуває старший сержант Сергій Галкін, який є єдиним членом підрозділу з восьми осіб, який досі перебуває в полоні. Він сказав журналістам:

"Я застряг у сірій зоні. Кожен день ти живеш в очікуванні якоїсь відповіді".

За словами журналістів, в українському центрі утримання військовополонених, у якому перебуває Галкін, росіяни працюють у майстернях, виготовляючи меблі та сувенірні сумки з гаслами на кшталт "Я люблю Львів". Багато хто з полонених провів там понад рік в очікуванні обміну.

"Ми не потрібні Росії", - заявив журналістам 24-річний Руслан Абілов, який здався українським військам у жовтні 2022 року після п'яти днів перебування на передовій.

Обміни військовополоненими між Україною та РФ - важливі новини

Раніше в МЗС Росії заявили, що готові обміняти 630 українських військовополонених. За словами представника відомства Марії Захарової, РФ зацікавлена в конструктивному діалозі з Україною з питання обміну полоненими.

Крім того, президент Володимир Зеленський говорив про те, що Україна збирається обмінювати солдатів із Північної Кореї, які воюють на боці РФ, на українських військовополонених. Глава держави зазначив, що Україна використовуватиме північнокорейських солдатів для поповнення обмінного фонду.

Вас також можуть зацікавити новини: