Росія запустила по Україні близько 70 ракет різних типів / колаж УНІАН, фото Міноборони РФ, ДСНС України

Російські загарбники вночі 24 квітня здійснили наймаштабнішу за увесь час повномаштабної війни атаку із застосуванням балістичних ракет для удару по Києву. Про це заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ, авіаційний експерт Анатолій Храпчинський сказав в ефірі "Суспільне".

"Близько 11 балістичних цілей одночасно були використані в одному напрямку. Це свідчить про те, що це самий наймаштабніший удар балістичними ракетами по території України з боку ворога за весь час повномаштбаного вторгнення", - відзначив Храпчинський.

Експерт нагадав, як у минулому році під час одної атаки росіяни застосували близько 10 аеробалістичних ракет "Кинджал", але та атака було розосереджена майже по всій території України.

Відео дня

"Треба не забувати нещодавній обстріл балістикою Києва, що ми тоді перехопили малу кількість ракет, і це було обумовлено зміною траєкторії польоту ракети на останньому етапі. Тобто, додаткові маневрування, які не дозволили нам перехопити. Зараз ми бачимо, що більшість балістичних ракет було перехоплено. Ми кажемо, що наша ППО адаптується під сучасні вимоги ворога", - додав Храпчинський.

Разом з тим експерт акцентував, що відбулася найпотужніша атака із застосуванням різних засобів повітряного ураження, що суттєво ускладнило роботу українських сил ППО: будь-яка різна ціль вимагає різного підходу до перехоплення.

"Вкотре наголошую, що потрібно збільшувати системи радіолокаційного виявлення і інші системи детекції, які би трохи спростили роботу нашим силам ППО", - зазначив Храпчинський.

За його словами, ворог бачить "дірки" в українській системі ППО і намагається працювати саме по них, у тому числі за рахунок навантаження крилатими ракетами.

На його переконання, надскладні дії ворога потребують систем виявлення будь-яких повітряних цілей.

Експерт нагадав, що Україна очікує на два літаки дальнього радіолокаційного виявлення від Швеції, бо ці літаки мають суттєво збільшити українські можливості щодо виявлення будь-яких повітряних цілей, незалежно від висоти польоту, але у першу чергу ударні безпілотники та крилаті ракети:

"Які дозволять бачити розгортання і пуск з тих самих "Іскандерів", але, тим не менш, треба казати і про наземні системи радіолокації, які б дозволили нам не тільки виявляти, а й підсвічувати цілі для того, щоби їх знешкоджувати".

Атака Росії 24 квітня: що відомо

Як повідомляв УНІАН, цієї ночі російські окупанти запустили близько 70 ракет різних типів, і зокрема - 11 балістичних ракет Іскандер-М/KN-23. Сили оборони України відзвітували, що збили 7 балістичних ракет Іскандер-М/KN-23.

У Києві атака призвела до руйнувань і пожеж. У Святошинському районі столиці сталося загорання та часткове руйнування житлового будинку.

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що відомо про вісьмох загиблих у Києві. Водночас, дев’ята особа, яка вважалася загиблою - це були рештки тіл, які зараз на експертизі. Понад 70 людей отримали поранення, 44 особи зараз знаходяться в медичних закладах. 

Начальник управління комунікації командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат відзначив, що російська масована комбінована атака призвела до жахливих наслідків: "Бити балістикою по містах-мільйонниках - не просто злочин, це - тероризм. Важко уявити, що було б, якби ці балістичні ракети, які запустили по Києву, долетіли до цілі… Врятовано багато життів".

Вас також можуть зацікавити новини: