Союзники наразі не зможуть надати Україні засоби для перехоплення і збиття нової російської балістичної ракети "Кедр". Про це військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний повідомив в ефірі на Радіо NV.
Експерт зазначив, що система "Кедр" дуже неточна, але її задача полягає у тому, щоби уразити велику територію. Ця ракета-носій має шість боєголовок, і у кожній з них встановлено по шість суббоєприпасів - усього 36 боєприпасів. Вага корисного навантаження, яке несе ракета, становить близько 1,2 тонни. Кожен суббоєприпас важить 30-40 кг.
За його словами, для того, щоби обходити засоби ППО/ПРО, на ракети системи "Кедр" ще ставлять реактивний двигун, який пришвидшує політ під час падіння вниз. Під час атаки на Дніпро ракета не несла вибухівки, бо спостерігався спалах у повітрі, але при падінні на землю не було вибуху. "Це означає, що там були сталеві або бетонні болванки, які просто падали вниз. Тобто, навіть Путін злякався нанести такий удар. 36 бомб вагою 30 кг навіть з тринітротолуолом - це б точно було дуже помітно", - сказав експерт.
На його думку, система "Кедр" була застосована для демонстрації союзникам України, що Росія може вдарити по європейських містах.
Водночас, швидкість підльоту до Дніпра з району Астрахані становила десь 15 хвилин.
"11 махів на останній ділянці траєкторії - це означає те, що таку ракету можна збити тільки найбільш сучасними системами, найбільш сучасними засобами. Або THAAD, або модернізованим Patriot з найбільш сучасними ракетами. Це означає те, що для союзників убезпечити свої міста - це буде пріоритет №1, це буде дуже дорого зробити. Тому що усі ці системи коштують від мільярда і більше. Тому, це залякування і, залякування, у першу чергу, наших союзників", - наголосив Нарожний.
Експерт зазначив, що єдиний спосіб збивати таку ракету - робити це у верхній частині польоту ще до розчеплення на 36 боєприпасів. Збивати кожен цей боєприпас окремо буде дуже дорого, оскільки доведеться з "Петріота" або IRIS-T запускати у небо 36 ракет на перехоплення. Кожна така ракета коштує 1-1,5 млн доларів.
"Краще запустити одну ракету у верхні шари атмосфери. Вона буде дорожча, але знищить сам цей носій ще до моменту його розкриття. Це робиться у верхніх шарах атмосфери. Мова йде про те, що ракета повинна дістати цей "Кедр" на висоті більше 100 км", - наголосив Нарожний.
Він не впевнений, що Україні зможуть дати найбільш сучасні системи ППО/ПРО, бо в США виробляють меншу кількість ракет для перехоплення, ніж Росія виробляє крилатих ракет за рік.
"Тому, сказати, що зараз союзники спроможні якимсь чином виділити нам такі системи - це абсолютно нереально. Їм треба, як у нас полюблять казати, переходити на військові рейки, тобто, інвестувати набагато більше у це виробництво, розширювати це виробництво і тоді вони зможуть нам щось передати", - вважає Нарожний.
Росія вдарила по Дніпру новою ракетою - що відомо
Як повідомляв УНІАН, керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявляв, що ракета, яку Росія використала для удару по місту Дніпро, є експериментальною. Названа російським диктатором ракета "Орєшнік" насправді називається "Кедром". Ця ракета є дослідним зразком, а не серійним виробом. На жовтень у Росії могло бути два або більше дослідних вироби.