Андрій Кривущенко висловився про заклики до зниження мобілізаційного віку в Україні / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, кадр з відео

Поспішати з мобілізацією 18-річних українців немає сенсу. Не можна відправити на фронт всю націю, оскільки суть боротьби України полягає не лише в тому, щоб не втрачати території, заявив старший лейтенант, офіцер секції оперативного планування з боєм батальйону Свобода Андрій Кривущенко (Бородюля). 

"Зміст боротьби не лише в тому, щоб воювати і втримуватись, не втрачати наші території, а й у збереженні нації. Коли мова йде про те, що треба зберегти націю, ми не можемо всю націю відправити на фронт, щоб не залишилося тих, кого ми захищаємо, кого треба зберегти", – акцентував воїн в етері телеканалу "Київ24". 

Крім того, він зауважив, що після перемоги потрібно відбудовувати Україну. 

Відео дня

"Для цього також будуть потрібні молоді світлі голови, які зараз проходять навчання, які вивчаться, стануть спеціалістами, і будуть ефективно після таких надтяжких понад 10 років боротьби за нашу Незалежність піднімати нашу країну з колін. Відбудовувати і економічну, і соціальну сторони нашої держави. Тому спішити з мобілізацією 18-річних я не бачу сенсу", – констатував військовий.

Зниження мобілізаційного віку в Україні 

США закликають Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років, щоб збільшити чисельність війська, пишуть іноземні ЗМІ.

Радник президента Володимира Зеленського Дмитро Литвин наголосив, що через затримки у постачанні військової допомоги з боку західних партнерів Україні не вистачає зброї для того, щоб забезпечити уже мобілізованих солдатів. 

"Не можна очікувати, що Україна компенсує затримки в логістиці або нерішучість у підтримці молодих хлопців на фронті", – заявив він. 

На думку військового експерта, полковника запасу ЗСУ Романа Світана, є граничний вік, який пов'язаний з функціоналом організму. Це психологічний та фізичний вік для нормальної служби в армії.

В коментарі УНІАН він пояснив, що психіка людини готова виконувати бойові задачі та відповідати за підлеглих чи побратимів з 21 року. Фізіологічно ж людина здатна брати участь у бойових діях до 49 років.

Вас також можуть зацікавити новини: