
Після повернення з фронту військовим дуже важко знаходитись у суспільстві, яке тебе не розуміє, і яке ти сам не розумієш. Про це сказав сержант роти снайперів Микола "Раптор" в інтерв’ю "РБК-Україна", коментуючи ситуацію з ухилянтами, з одного боку, та "бусифікацією", - з іншого.
Зокрема, він підкреслив, що не розуміє жодну зі сторін.
"З одного боку – ті, хто ухиляється. І не через якісь об'єктивні причини, а тому що думає: якщо він не піде воювати, то ж хто тоді заплатить донат у 1000 гривень на місяць? Бо без нього впаде армія – отак він собі уявляє… Ось така логіка", - зауважив військовий.
Він також різко розкритикував ситуацію з бусифікацією, зазначивши, що не важливо, ІПСО це чи фейки – після деяких відео йому "хочеться когось убити".
"Коли я бачу відео, де зупиняється бусик, підходять до мужика з візочком, забирають його, пхають у бусик, а візочок стоїть на місці – мені хочеться когось убити… Коли я бачу, як скручують людину без ноги, з протезом від стегна, яка буквально стрибає на одній – і починають його лупити ногами, затягують у бус… А він озирається, шукає очима допомоги, а хто йому допоможе? Жінка? Її затягнуть туди ж. Чоловік? Буде сидіти поряд у тому ж бусику. І от в цей момент я не розумію ні одну сторону, ні іншу", - наголосив він.
Військовий зазначає, що сам знає чоловіків, що мають серйозні підстави не воювати - медичні, особисті, психологічні.
"Але вони бояться вийти на вулицю, бо можуть потрапити під роздачу, бо все робиться хаотично. І на цьому перетині – коса знаходить на камінь", - зауважив він.
Він також зазначає, що ставлення до військових у суспільстві змінилося дуже різко.
"Оця романтизація "котиків", які зараз у когось перетворились у "негідників" – вона сталася дуже різко. По клацанню пальців. Я боюся, що нам, військовим, після закінчення війни – яким би воно не було – доведеться дуже довго "відмиватись" від цього бруду. Бо один зробив біду – а репутація постраждала в усіх", - зазначає "Раптор".
Проблеми в українській армії
Командир взводу ударних БПЛА MURAMASA 109-ої бригади ТрО Єгор Фірсо зазначав, що більша частина бійців йде у СЗЧ або через недолугість командування, або через недопрацювання в частині морально психологічного забезпечення.
А командир 210-го окремого штурмового полку Павло Куриленко заявляв. що усі, хто хотів поповнити лави Сил оборони України, вже зробив це, тепер залишилися люди, яких потрібно підштовхувати.