Припинення бойових дій не є підставою для скасування військового стану в Україні. Про це сказав голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин в ефірі Новини.Live, наголосивши, що такий крок має базуватись на гарантіях безпеки.
"Мають бути гарантії безпеки. Три дні відсутності обстрілів, припинення бойових дій по факту, ми відміняємо військовий стан, а на четвертий день росіяни пруть всіма потугами знов. Тобто так не працює. Працює по-іншому. Внесення указу про припинення воєнного стану має ґрунтуватись на рішенні наших безпекових структур про те, що справді ми зараз можемо переводити країну на мирні рамки. Це може бути наприклад наслідок певної мирної угоди з безпековими гарантіями. А найкраща безпекова гарантія – це членство в НАТО", - прокоментував Юрчишин.
Однак він зауважив, що вступ України у НАТО - дуже великий виклик, бо поки жодна країна не вступила в Альянс, якщо президент США не підтримував це рішення. А на фоні розуміння, як ставиться до таких перспектив України новообраний президент США Дональд Трамп і його команда, мова може бути про якісь інші гарантії.
"Звичайно не про Будапештський меморандум… Тому припинення вогню не є підставою для скасування воєнного стану. Скасування воєнного стану має базуватися на тому, що держава гарантує безпеку людям. І зокрема, тим людям, які зараз перебувають на межі розмежування, на фронті, на окупованих територіях. Тому це не буде одномоментно. Як би нам не мріялось. Це буде тривалий процес", - сказав Юрчишин.
Війна в Україні - новини
Як повідомляв УНІАН, 29 жовтня Верховна Рада підтримала продовження воєнного стану в Україні на 90 діб. Законом передбачено продовження строку дії воєнного стану в Україні з 10 листопада на 90 діб, тобто до 7 лютого 2025 року. Також на 90 днів, тобто до 7 лютого, парламентом було продовжено і строк проведення загальної мобілізації.
Це було вже 13-те голосування в парламенті України за продовження воєнного стану та мобілізації.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що війна Росії проти України стала можливою саме тому, що Україна не була членом НАТО. Зеленський заявив, що Україна має право вимагати сильних гарантій безпеки, аби Росія не змогла напасти на Україну в майбутньому.
Трамп же пов’язує напад Росії на Україну саме з тим, що президент Джо Байден виступав за те, аби Україна мала можливість долучитися до Альянсу НАТО.