Зеленський розповів, яка кількість миротворців потрібна для захисту України після війни

Президент України Володимир Зеленський вважає, що в разі досягнення угоди про припинення бойових дій, міжнародний контингент, який може бути розгорнутий для підтримання миру вздовж лінії фронту, має становити 100-150 тисяч європейських військових. Про це він сказав в інтерв'ю для видання The Guardian.

Як повідомив президент України, міжнародний контингент може спрацювати лише у тому випадку, якщо він буде розгорнутий у великому масштабі.

"Коли мова йде про ідею Еммануеля (президента Франції Еммануеля Макрона - УНІАН), тоді так - якщо буде 100-150 тисяч європейських військових, тоді так. Але навіть тоді у нас не буде такого самого рівня військ, як у російської армії, яка протистоїть нам", - наголосив Зеленський.

Відео дня

За даними видання, Європа ще далека від узгодження розгортання боєздатних військ в Україні, і з таким кроком навряд чи погодиться російський диктатор Володимир Путін на переговорах.

На переконання Зеленського, більш м'якша миротворча місія навряд чи спрацює, якщо вона не прибуде з гарантіями, що вона протистоятиме Росії в разі відновлення Москвою бойових дій.

"Я буду з вами відвертий, я не думаю що війська ООН або щось схоже колись дійсно комусь допомагало в історії. Сьогодні ми дійсно не можемо підтримати цю ідею. Ми виступаємо за контингент, якщо він буде частиною безпекових гарантій, і я знову підкреслю, що без Америки це неможливо", - вважає Зеленський.

Миротворці в Україні - важливі новини

Як повідомляв УНІАН, перспектива укладення угоди між Україною та Росією прискорила обговорення питання про миротворців, яких було б відправлено на лінію фронту для підтримання миру, моніторингу припинення вогню і стримування Росії від майбутньої агресії. Ця тема, безсумнівно, стане центральною на Мюнхенській безпековій конференції, яка відбудеться з 14 по 16 лютого.

Повідомляється, що деякі європейські країни, зокрема країни Балтії, а також Франція і Велика Британія, порушували питання про можливість відправки своїх військ в Україну. Однак високопоставлені німецькі чиновники назвали цю ідею передчасною.

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Еммануель Макрон розглядають ідею відправки британських та французьких солдатів до України як миротворчої місії після потенційної угоди про припинення війни. Президент Франції підтримує цей підхід і вже обговорював його з президентом України Володимиром Зеленським та прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

Радник президента США з питань нацбезпеки Майкл Волц наголосив, що США готові активно діяти для закінчення війни в Україні, однак повоєнні гарантії безпеки для Києва має взяти на себе Європа.

Вас також можуть зацікавити новини: