Грабський упевнений, що присутність іноземних військ в Україні неможлива / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скриншот

Попри усі розмови про ймовірне розміщення іноземного військового контингенту на території України, це неможливо, оскільки проти миротворців виступає Російська Федерація. Таку думку полковник запасу, учасник миротворчих місій Сергій Грабський озвучив в інтерв’ю Українському радіо.

"Є друга сторона конфлікту - Російська Федерація, яка не бажає присутності будь-яких міжнародних підрозділів інших держав на території України. Ми маємо дві реальності. В одній реальності США намагаються за будь-яких обставин припинити цю війну, а в іншій реалії - ми ведемо відчайдушну боротьбу з противником, який хоче нас знищити фізично", - сказав Грабський.

Коментуючи плани союзників щодо розміщення в Україні військового іноземного контингенту, експерт підкреслив, що поки "ніхто нічого конкретного сказати не може", тому що не зрозумілі параметри цієї операції і її завдання. 

Відео дня

"Тільки виходячи з цих параметрів і завдань, можна говорити про чисельний склад, якісний склад і склад наземного контингенту, Військово-повітряних сил або Військово-морських сил країн-учасниць. На мою думку, розміщення підрозділів західної коаліції допускається тільки в одному випадку, якщо вони будуть частиною коаліційних сил, яка відбиватиме збройну агресію Російської Федерації вже на країни НАТО", - пояснив експерт.

Він додав, що категорично відкидає "всіляку ідею розгортання миротворчої місії на території України", оскільки має досвід миротворчих місій.

"Миротворча місія може бути розгорнута, якщо до цієї згоди прийшли обидві сторони конфлікту. Російська Федерація навіть потенційно не розглядає розгортання будь-яких підрозділів на території України. Нас би влаштувала миротворча місія на міжнародно встановлених кордонах між Україною та Російською Федерацією та організація контролю ситуації в українській Республіці Крим. Усе решта — це деталі, від яких ми знаходимося так далеко, як і були 25 лютого 2022 року. Тому нині говорити ефективність місії неможливо", - зазначив Грабський.

Миротворці для України: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, оглядач Bloomberg Марк Чемпіон зазначив, що проблема розміщення миротворців в Україні - це критичний момент для Європи, оскільки постає питання, чи зможе вона забезпечити це без США. Він висловив незгоду з точкою зору відставного генерал-лейтенанта США Бена Ходжеса, який вважає, що Європа може впоратися і без США. Також оглядач вважає, що чим менші гарантії США, тим далі від поля бою буде розгорнуто миротворчі сили, що порушує питання про їхню ефективність.

Нещодавно президент Фінляндії Александр Стубб розкритикував дискусії про миротворців в Україні. "Є багато інших шляхів, як нам продовжити підтримку України. Наземні війська зараз не перебувають на нашому порядку денному", - сказав Стубб. На його думку, до цього обговорення можна повернутися тільки після того, як на території України припиняться бої.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявляв, що НАТО навряд чи братиме безпосередню участь у миротворчій місії на території України після припинення вогню, адже це може мати наслідки для оборони території Альянсу у майбутньому. За його словами, союзники пропонують кілька підходів до розгортання миротворчих військ в Україні як гарантій безпеки. Втім, для реалізації одного з них необхідно дочекатися припинення вогню або мирної угоди.

Вас також можуть зацікавити новини: