Повномасштабна війна в Україні триває вже майже три роки. Попри величезні втрати з обох сторін, Київ і Москва не збираються здаватися. Це говорить про те, що мирні переговори навряд чи приведуть до повного завершення бойових дій, пише Foreign Policy.
У виданні нагадали, що у 2014 році союзники України розраховували на те, що війни з Росією вдасться уникнути. Сумнозвісні "Мінські угоди" призвели до того, що російський диктатор Володимир Путін вирішив вторгнутися в Україну 2022 року.
Сьогоднішній дипломатії доведеться прийняти істину. Вона полягає в тому, що Росія залишається політично стабільною і військово-запеклою, попри ознаки економічних труднощів і військової втоми, підкреслили у виданні.
У зв'язку з цим президент США Дональд Трамп, який обіцяв якомога швидше закінчити війну в Україні, стикається з цілою низкою проблем. Одна з них полягає в тому, що Київ не обов'язково виконуватиме його накази, оскільки в України є свої збройні сили, своя оборонна промисловість і допомога європейських країн.
Проте головною перешкодою на шляху до успішних переговорів є сама Росія, вважають у виданні. Річ у тім, що Путіну вдалося затягнути війну довше, ніж очікував багато хто. Той факт, що РФ вдалося вижити за таких обставин, переконав його в тому, що вторгнення в Україну має сенс.
Переговори про завершення війни в Україні під керівництвом США є гарною ідеєю, заявили у виданні. Проте американським переговірникам варто врахувати, що рішення Путіна вторгнутися в Україну у 2022 році все ж послабило Росію. Це визнає і російська еліта.
Крім того, Путіну не вдасться завоювати Україну, впевнені у виданні. Україна все ще контролює близько 80% своєї території, попри те, що Росія продовжує захоплювати українські землі.
Україна ослабла через війну, але у неї немає жодних причин і бажання здаватися, підкреслили у виданні. Українським політичним і соціальним структурам вдалося витримати неймовірний тиск.
У виданні резюмували, що суверенітет України буде під загрозою, поки Путін керує Росією. Жодні переговори не змусять диктатора відмовитися від своїх цілей.
Замість повного завершення війни переговори повинні мати скромнішу мету - знизити інтенсивність бойових дій. Щоб домогтися цього, США потрібно чинити тиск на Росію.
Мирні переговори - важливі новини
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що наша країна вже готова до зустрічей із представниками США для перемовин. Також він зазначив, що Україна зможе добудувати ще два енергоблоки на Хмельницькій атомній станції, і це більш ніж 2 гігавати електрики для України.
Крім того, президент США Дональд Трамп заявив, що проведе переговори із Зеленським цього тижня. Також президент США підтвердив візит свого спецпредставника Кіта Келлогга в Україну.