Удари українських БПЛА вглиб території РФ – це один із ключових вимірів російсько-української війни. Про це в етері "Radio NV" заявив військовий експерт Євген Дикий.
"Ми кожного ранку радіємо подібним новинам. Але мені здається, що ми трохи недооцінюємо масштаб того, що відбувається. На цей час ми зрівнялися з росіянами по масштабах повітряних ударів. При тому, що нам бракує ракетних компонентів. Але по дронових ударах ми цілком вийшли на той же масштаб, що і РФ проти нас", – сказав Дикий.
Він додав, що свого часу Україна вже відчула наслідки систематичних та масованих дронових ударів по енергосистемі. І наразі ми вийшли на такий же масштаб впливу на Росію, вважає експерт.
"Можливо, це навіть на росіян впливає набагато сильніше, ніж їхні удари на нас. На нас це впливало б значно сильніше, якби у нас не було тилу у вигляді ЄС. Якби ми повністю залежали від нашої енергосистеми – масштаб впливу був би значно більше. А у росіян такого немає", – додав Дикий.
Експерт зазначив, що українські удари вже давно перейшли від етапу кількості до якості. І наразі Київ не просто "дратує" РФ цими ударами, а системно "знекровлює" Росію. Дикий пояснив:
"Знекровлення і в економічному сенсі і в тому, який впливає на бойові дії. Ми поступово залишаємо їх без експорту нафтопродуктів, без різних видів пального. Наприклад, їхня стратегічна авіація скоро взагалі не зможе злетіти. Ми зараз системно та продумано знекровлюємо цього монстра. Це єдина робоча стратегія, коли ти воюєш з ворогом, який настільки більший за тебе".
Удари вглиб РФ: важливі новини
В ніч на 3 лютого ударні БПЛА вчергове атакували території РФ. Зокрема дрони масово ударили по Волгоградській області Росії. У мережі зазначають, що під ударом міг опинитися нафтопереробний завод, який належить другій найбільшій у РФ нафтовій компанії "Лукойл".
Також БПЛА могли уразити Астраханський газопереробний завод. Місцеві канали публікували відео вибуху та полум'я, яке було видно на кілька кілометрів. В ЦПД зазначили, що це один із ключових енергетичних об'єктів РФ, що забезпечує переробку газового конденсату та виробництво бензину, дизельного пального та інших видів палива.