Українська промисловість постійно шукає нові технології та нестандартні рішення для протидії окупантам.
Таку думку в етері "24 Каналу" озвучив директор платформи New Geopolitics Research Network Михайло Самусь, коментуючи нещодавнє збиття російських вертольотів Мі-8. Він нагадав, що у 2022-2023 роках українські морські дрони змінили ситуацію в Чорному морі:
"Було таке враження, що зараз Росія знайде ключ, як боротися з нашими дронами. І на цьому успішна історія морських дронів у Чорному морі закінчиться. Але українська оборонна промисловість продовжує дивувати".
Експерт також розповів, хто міг бути присутнім на борту збитих вертольотів. "Дехто говорить, що це могли бути оператори FPV-дронів, які мають вражати наші морські дрони. Або це могли бути інші спеціалисти, наприклад РЕБ, які могли намагатися здійснювати радіоелектронне придушення сигналу", - додав він.
Операції України в Чорному морі
Напередодні в українській розвідці повідомили, що надводні дрони Magura V5. уразили вертольоти загарбників у Чорному морі. За їхніми словами, внаслідок цієї операції загинули обидва екіпажі Мі-8.
Як відомо, також багатоцільовий надводний безпілотний човен Magura V5 можна застосовувати для спостереження, розвідки, патрулювання, пошуково-рятувальних робіт, протимінної боротьби та охорони морського флоту.