Сазонов пояснив, чому суспільству важливо знати правду про перебіг війни / колаж УНІАН, фото 41 окрема механізована бригада, скріншот

Ситуація на фронті зараз дуже важка, і громадяни мають розуміти важливість поповнення лав Сил оборони і продовження залучення допомоги для війська.

Про це політолог та військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов сказав в етері "Фабрики новин". Говорячи про те, чи треба українцям знати жорстку правду про війну, він зазначив, що простої відповіді на це питання немає.

Водночас, якщо розповідати, що все на фронті "гарно", то громадяни починають забувати, що триває війна. У суспільстві через це виникає хибна думка, ставлять під сумнів важливість служби в армії, або перестають допомагати армії. Інколи перебільшення ситуації не грає Україні на користь.

Відео дня

"Я дивився новини – там все настільки класно. І ми втрачаємо зв'язок з тилом. Ні, не класно! Ми можемо програти. Ризики є. Потрібні люди, потрібна допомога. Все потрібно. Важка ситуація в 25-му році. Дуже важка. Це останній рік війни, але він дуже важкий", – відзначив Сазонов.

При цьому коли надходять повідомлення про українські втрати, люди не дуже розуміють, а які втрати у росіян у цей же час. Тому, на думку військового, у суспільстві не розуміють, що у росіян сил не вистачить на великий наступ. Громадяни можуть впадати в апатію.

"Змінюється ситуація. Вже весною ми їх зупинили. Вони проходять не 130 кв км за добу, а три. Це ні про що. Це пів посадки. А втрати у них такі самі. За три місяці втрати у росіян у 2025 році більше, ніж за весь 2022-й. Тобто ось так змінюється ситуація. Тому, безумовно, розповідати людям правду обов'язково треба", – переконаний Сазонов.

Він додав, що сьогодні правду не сховаєш, бо існує Інтернет, і усі спілкуються. На його думку, якщо брехати суспільству про армію, то в зникне довіра, і люди почнуть споживати інформацію з альтернативних джерел, у тому числі – з російських.

Військовий акцентував,, що все має ґрунтуватися на правді, але про все розповідати не можна.

"І є у нас дуже важкі втрати, і є наші дії, коли це не для "дєвочек", які в рожевих окулярах живуть", – додав Сазонов.

Війна в Україні: ви могли це пропустити

За даними британської розвідки, темпи просування російської загарбницької армії у 2025 році сповільнилося. Українські війська також проводять тактичні контратаки, і це дозволило відвоювати частину території навколо Покровська.

Водночас в Інституті вивчення війни (ISW) кажуть, що російським військам усе рідше вдається захоплювати української території. Зокрема, у листопаді 2024 року окупанти захопили приблизно 627 кв км української землі, у грудні – 569 кв км, у січні – 427 кв км, у лютому – 354 кв км, у березні – 203 кв км. Для розуміння, 203 кв км – це квадрат зі сторонами приблизно 14 км.

Тим часом Associated Press пише, що Росія має намір посилити свої позиції на переговорах і тому ведеться підготовка наступальних дій на фронті, які мають тривати від шести до дев’яти місяців.

Вас також можуть зацікавити новини: