Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів про мету створення ЗСУ плацдармів на лівому березі Дніпра та спрогнозував, якою може бути подальша реакція російських окупантів на успішні дії українських сил на лівобережжі Херсонщини.
В ефірі загальнонаціонального інформаційного телемарафону "Єдині новини" експерт зазначив, що на нинішньому етапі, найближча ціль ЗСУ - просунутися як можна глибше на лівому березі Дніпра, щоб забезпечити сталий плацдарм для Сил оборони і зменшити ризики того, що артилерія РФ буде працювати та пробувати витісняти українських захисників назад на правобережжя.
"Зараз дуже активно наші підрозділи над цим працюють. Видно, що попри те, що там було таке (потужне - УНІАН) угруповання ворога, воно виявилося не зовсім здатним відреагувати на ті виклики, які стояли перед ними. І все ж таки через це наші підрозділи скористалися нагодою і продовжують витісняти російські сили", - акцентував Мусієнко.
Глобальна мета українських Сил оборони на лівому березі Херсонщини - це захід в тил російських окупаційних військ, щоб далі рухатися на Крим.
"Флангова операція, мета якої полягає в тому, щоб зайти в тил ворожому угрупованню і далі звичайно, в тому числі, це рух на Крим. Ми всі цього чекаємо і потенціал для цього є. Але, поки ми говоримо про глобальну операцію важливо розуміти, що є поточні дії. Тут при поточних бойових діях важливо закріпитися, забезпечити в подальшому перекидання техніки і забезпечення вогньового прикриття. Це теж важливо для того щоб можна було діяти в подальшому нашим підрозділам і продовжувати ці наступальні дії",- підкреслив Мусієнко.
Поки українські сили не мають можливості перекинути на лівобережжя Херсонщини важке озброєння, але перспективи того, що туди вдасться перекинути механізовані сили, існують.
"Я думаю, що перспективи є. Мета цієї операції в принципі зберігається. Очевидно, що це не є просто ціль проводити рейди і контролювати вузьку смугу вздовж Дніпра. Мабуть ціль набагато амбітніша – відповідне проведення наступальних дій. Тому не виключено, що там може з’явитися техніка. Звичайно, що це ризики та складнощі для нас, але виключати б я цього не став", - зазначив Мусієнко.
Щодо реакції російської окупаційної армії на успішні дії ЗСУ на лівобережжі Херсонщини, то ворог намагатиметься протидіяти, хоча вже відчутно програє в контрбатарейній боротьбі українським артилеристам.
"Росіяни вже реагують. Вони намагалися підкріпити свої сили частинами 810-ї бригади морської піхоти, яка у багатьох боях страждала на території України. Пробують підсилити, ведуть певні дії, за Раденськом (Олешківська громада - УНІАН) і там далі, починають якісь захисні споруди обладнувати. Тобто, скажімо так, не "сидять склавши руки". Але помітно, що вони програють на цьому напрямку в контрбатарейній боротьбі нашим артилеристам. Це досить важливий момент. Звичайно, що будуть намагатися протидіяти, будуть пробувати нас зупинити. Вони вже проводили кілька атак контрпотужних, намагаючись витіснити наші підрозділи на правобережжя. Там були непрості бої, але наші сили відбили ці атаки, ворог поніс втрати і відійшов", - пояснив Мусієнко.
Водночас, на думку експерта, не можна виключати варіант відходу окупантів з певних територій лівобережжя. "Такий сценарій теж може розглядатися – відхід в глиб лівобережжя Херсонщини. Вони (російські окупанти - УНІАН) це назвуть перегрупуванням з метою виходу на краще захищені рубежі і залишення окремих районів та міст на лівобережжі. Росіяни готувалися до різних сценаріїв… Вони не очікували, що Сили оборони підуть таким наступом. Вони думали, що це будуть рейди, як були до цього. Що вони будуть в принципі відбиватися і їм особливо нічого не загрожує. І багато в чому прогавили моменти висадки і бойової роботи наших підрозділів. І таким чином виявилося, що на сьогоднішній день певні рубежі їм стає все важче утримувати, дуже складно", - акцентував Мусієнко.
Він додав, що ті повідомлення, які росіяни почали викидати в інформаційний простір, стосовно підготовки до перегрупування і відходу з певних територій – "це може бути правда". "Просто вони зробили це передчасно - був фальшстарт. І такий сценарій теж може розглядатися. Мені здається, що вони підготували відповідне повідомлення, яке має чекати свого часу, просто стався якійсь збій, що воно просто "спливло" в ЗМІ раніше, ніж це потрібно",– сказав Мусієнко.
ЗСУ на лівому березі Дніпра: що відомо
Як повідомляв УНІАН, 17 листопада Генеральний штаб підтвердив серію успішних дій українських захисників на лівому березі Дніпра.
Відомо, що Силам оборони вдалося закріпитися на декількох плацдармах лівобережжя, вони утримують здобуті рубежі та намагаються розширити плацдарм.
За інформацією української розвідки, окупанти готувалися до декількох сценаріїв, зокрема, й щодо можливості відступу. Зараз вони намагатимуться перегрупуватися.
Раніше, 13 листопада у низці прокремлівських росЗМІ з’явилась публікація, що російська армія прийняла рішення зайняти "вигідніші позиції" в Херсонській області, проте за кілька хвилин інформація була видалена.