Ворог на Курщині застосовує тактику зразка 2022 року, - експерт

Росіяни у Курській області застосовують тактику зразка 2022 року, тому і втрати у них досить великі.

Про це в ефірі "Radio NV" сказав військовий експерт Михайло Жирохов, відповідаючи на запитання щодо контрнаступу російських військ у Курській області.

Він зауважив, що скептично ставиться до інформації про участь у штурмових діях північнокорейців. "Поки що я вважаю, що корейців на фронті особливо немає", - сказав Жирохов.

Відео дня

"Щодо Курщини, то ті відео і та інформація, яка у мене є, вона говорить про те, що росіяни там, радше за все, командують генерали старої генерації. Тому що там на відео дуже добре видно, як наступають вони такими механізованими колонами зразка лютого 2022 року. Тобто ми пам’ятаємо ці колони під Черніговом та під Києвом. І ось такими колонами вони намагаються штурмувати населені пункти", - зазначив експерт.

Так, додав він, складається враження, що немає досвіду майже трирічного повномасштабного вторгнення, і вони повертаються до 2022 року.

"Тому і втрати у них досить великі. Але це дуже швидко пройде. Дуже швидко вони будуть змінювати свою тактику. Радше за все, вони повернуться до тієї тактики, яку вони використовують на Донбасі. Я маю на увазі такі "м’ясні штурми"… Тобто використання більше особового складу, без техніки", - сказав Жирохов.

Водночас зараз, зазначив він, "ми бачимо таке намагання знову все вирішити шляхом ударів бронетехніки і таким броньовим кулаком". "І звісно, вони опиняються під ударами артилерії, дронів, дистанційного мінування. І тому зупиняються, і тому їхні такі перемоги, скажімо так, м’яко кажучи, недолугі. І декілька населених пунктів, які вони взяли під контроль, - це не те, на що сподівалося російське командування", - зауважив експерт.

На запитання, чи застосування застарілої тактики та техніки означає, що Курська область насправді не в пріоритеті для ворога, Жирохов зазначив, що це абсолютно не так.

"З військової точки зору, угруповання, яке вони зібрали, - воно різнокаліберне. Путін не довіряє своїм генералам, по великому рахунку. І тому там загальне керівництво виконує ФСБ. І більшість там - "Росгвардія", якась морська піхота… Тобто таких мотострілецьких підрозділів, танкових підрозділів там практично немає. Тобто підрозділів з бойовим досвідом немає", - сказав він.

Жирохов додав, що цих військових збирали зі всієї центральної Росії для того, щоб розбити українські війська на Курщині. "Але стикнулися з тим, що у нас на Курщині зібрані досить потужні угруповання, досить потужні бригади десантно-штурмових військ, які воюють вже 11 років. І тому там і офіцери, і солдати мають значну перевагу у своїй підготовці. І все", - підкреслив експерт.

Курська операція - останні новини

Як повідомляв УНІАН, раніше Іван Тимочко, голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України заявив, що українські війська у Курській операції набувають шаленого досвіду.

Він зауважив, що для України Курська операція - це військова операція, аналіз якої дасть можливість у майбутньому проводити аналогічні операції на території Росії або застосовувати тактику та стратегію ведення мобільної війни.

Вас також можуть зацікавити новини: