Курська операція була успішна до перших чисел вересня, коли ЗСУ розширювали підконтрольну територію, але зараз вони "тупцюють на місці". Таку думку висловив військовий аналітик, колишній співробітник СБУ Іван Ступак в етері Суспільного.
"Це дійсно було успішно, коли ми розширили територію впливу на цю область. На піку ця площа досягала 900 кв км. Станом на зараз це 611 кв км, відповідно до даних аналітиків ДіпСтейт, але по факту ми не знаємо, яка територія. Але на 30% ми територію там втратили з тої, що контролювали раніше. А ціна за цю операцію – дуже велика", - зазначив Ступак.
Він підкреслив, що Україна несе втрати і в особовому складі, і в техніці.
"Західні аналітики порахували – тут можна під сумнів ставити, але є такі цифри: за три місяці цієї операції Україна втратила приблизно 300 одиниць різноманітної техніки. Це пікапи, баггі, важка техніка і інше. Тобто по 100 одиниць кожного місяця ми там втрачаємо", - прокоментував Ступак.
На його переконання, перша частина операції була дійсно дуже вдалою, бо це зруйнувало плани Кремля, поповнило наш обмінний фонд, показало світу слабкість оборони РФ.
"Але зараз ми зупинились, тупцюємось на місці і я не бачу військового рішення в цій операції далі. Тобто знаходимось там тому що знаходимося… Таймінг дуже важливий. Коли наші військові зайшли, були на піку, були всі максимальні бонуси, які можна було видавити з цієї ситуації, потім треба було урочисто під гімн України знімати прапор з міста Суджі і сказати: ми досягли всіх своїх цілей, виходимо, а якщо буде необхідно ми сюди ще повернемось", - деталізував своє бачення ситуації аналітик.
Він звернув увагу, що ми тримаємо Курську область, але втрачаємо в той же час східні міста України – Покровську агломерацію, а це 100 тис. людей до початку війни. Він зауважив для порівняння, що в Курській області в Суджі до війни було 5 тис. населення.
За словами Ступака, наші військові на півдні і сході кажуть, що відчувають на собі нестачу боєприпасів, важкої техніки, бо пріоритет №1 – це Курська область, все йде туди.
На його думку, більш доречним для ЗСУ є зараз вийти з Курської області.
Операція в Курській області
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що за три місяці Курської операції втрати Росії наближаються до 21 тис. солдатів, з них ліквідовано 7 тис. 905. За цей час 717 росіян потрапили в полон.
Сирський пояснив, чому була розпочата операція. За його словами, в травні цього року розвідкою було підтверджено задум ворога щодо наступу на Сумському напрямку з Курської області для створення так званої "буферної зони" на півночі України. Це мало стати продовженням російської операції на Харківському напрямку. Саме тому було прийнято рішення щодо проведення наступальної операції на випередження з перенесенням бойових дій на територію противника у Курській області.