Україна взе взяла у полон кілька військових з Північної Кореї / фото t.me/V_Zelenskiy_official

Обмін північнокорейських полонених, які взяті Силами оборони в Курській області, є важливим не тільки для повернення українських військових, які потрапили в російський полон, але й в політичному аспекті. Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко в ефірі телемарафону. 

Він зазначив, що попри заяви одного з північнокорейських полонених, що він не проти залишитися в Україні, потрібно розуміти, що їх члени сімей є, по суті, заручниками в КНДР. "Для цієї країни процес серйозних перемовин є не обов’язковим, бо вони мають рідних цих військових у заручниках і якщо він не захоче повертатися, то його найближчі родичі потраплять в трудові табори і сім’я до третього покоління стає ненадійною – вони не матимуть жодних прав", - сказав Тимочко.

За його словами, втрати 5 тисяч чи 10 тисяч солдатів для КНДР на чужій війні не спричиняють хвилювання в керівника цієї країни Кім Чен Ина, бо в нього є серйозна мета – підготуватися до майбутніх війн за участю КНДР. При цьому нагадав, що в своїх записах північно корейські військові чітко показують, що вони розуміють, що воюють з Україною і готуються до того, щоб "нести світову революції світового пролетаріату на весь світ".

Відео дня

Тимочко зазначив, що північнокорейські військові дуже ідеологічні, досить вірні і віддані своїй країні. "Поки що КНДР може відправляти на війну військових, які є дуже ідейнозалежними. Але якщо вони захочуть масово готувати армію при таких втратах, то рано чи пізно почнеться оце хитання і тоді Північна Корея буде намагатися спілкуватися з Україною з питань обмінного фонду", - наголосив Тимочко. При цьому він підкреслив, що двоє північнокорейських полонених це вже дуже важливий політичний фактор.

Голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко в ефірі телемарафону зазначив, що, виходячи з допитів двох полонених, це мобілізовані солдати. "Але якщо враховувати, що мобілізовані на 9 років, то це фактично термін покарання за вбивство, тобто, грубо кажучи, в них ця мобілізація як аналог певного ув’язнення. Зрозуміло, що для Ким Чен Ину дуже важливо в цій компанії допомоги російському агресору отримувати безпосередньо досвід війни із військами західного стандарту, а в Сил оборони України такі елементи присутні. Він також може бути зацікавлений у поверненні власних солдат. Плюс ми розуміємо, що "курс" обміну буде не один до одного, а може бути навіть кращим, як обмін "кадировців", коли в деяких випадках обмінювали одного на 20 українських полонених", - наголосив експерт. За його словами, це вже елементи подальших перемовин.

Експерт підкреслив, що тут є дуже важливе досягнення - медійне, бо взяті в полон північнокорейські військові знову допомогли Україні повернутися на перші шпальти світових медіа.  "Це ще одна демонстрація, що не йдеться про війну регіональну, а вона має глобальні аспекти. А це акцент на необхідності допомоги Україн", - вважає Чаленко.

Заява Зеленського щодо полонених з КНДР

Як повідомляв УНІАН, президдент України Володимир Зеленський зазначив, що крім перших захоплених у полон солдатів із Північної Кореї, ще будуть й інші. Це тільки питання часу, коли військовим ЗСУ вдасться захопити їх.

Він наголосив, що це ще одне підтвердження, що російська армія залежить від військової допомоги КНДР.

Він зазначив, що Путін почав три роки тому з ультиматумів НАТО й намагання переписати історію, а тепер він не може без військової допомоги Пхеньяна.

Зеленський підкреслив, що Україна готова передавати Кім Чен Ину його людей, якщо він може організувати їхній обмін на наших воїнів, які перебувають у полоні в Росії.

При цьому український президент зазначив, що для тих солдатів із КНДР, які не захочуть повертатися, можуть бути й деякі інші шляхи. Зокрема, ті з корейців, хто виявить бажання наближати мир через поширення правди корейською про цю війну, отримають таку можливість.

Вас також можуть зацікавити новини: