Росія має проблеми / колаж УНІАН, фото wikipedia.org, УНІАН

У Росії досить напружена ситуація з виробництвом ракет, їх не вистачає.

Таку думку висловив авіаційний експерт Костянтин Криволап в ефірі "Київ24". 

"У них не вистачає ракет. Там дуже напружена атмосфера з цими ракетами. Вони вийшли в 2022 році десь на 120-130 ракет на місяць (виробляти) – великих, балістичних і крилатих. Інколи була потужність до 150. Але потім санкції стали більш жорсткими. А ракети вимагають великих обчислювальних можливостей у себе на борту. І не кожний китайський чіп на це здатен і китайці теж не дуже цими чіпами розкидаються. Тому там нема такого, що в них лежить купа ракет на складах. Тим більше, що ми по цих складах вже "проходили", і вони не знають куди їх дівати. Там все напружено", - зазначив він.

Відео дня

Криволап припускає, що сьогоднішньою атакою з використанням невеликої кількості ракет росіяни намагались перевірити розподіл наших зон ППО, вишукували нові маршрути для наступних запусків своїх ракет.

"Цієї ночі Путін показав, що "ракети в мене ще є". Але це ж смішно: 4 бомбардувальники по 2 ракети. Причому одна мабуть десь в Росії впала. Мені здається це була перевірка. У нас суттєво збільшились спроможності ППО в авіаційні компоненті і вони, мабуть, перевіряли, як  відбувається розподіл зон ППО наземного базування та повітряного. І вони мабуть дивилися де що, щоб знайти нові маршрути", - сказав він.

Водночас експерт зауважив, що залишився лише тиждень зими.

Він також ставить під сумнів, що росіяни зможуть зараз організувати потужну атаку "Іскандерами". Криволап зазначив, що як повідомлялось в січні, біля нашого північного кордону розміщені орієнтовно 48 пускових установок з усіх близько 70, що є в РФ. 

"Оці 48 – це майже все, що вони змогли сюди стягнути, тому що треба щоб ці Іскандери загрожували ще й в інших місцях, особливо з боку Прибалтики, в тих краях. Одна установка несе 2 ракети. Це може бути і крилата ракета, і балістична. Десь 10 "Іскандерів" балістичних на місяць виробляється. Крилаті "Іскандери" в них були, але їх не дуже використовують, бо ракети не показали високу ефективність, вони подавляються РЕБом і таке інше. Тобто якщо одразу буде пуск всіма Іскандерами, то це може бути досить потужний удар. Але треба розуміти, що для того, щоб вся ця система виїхала на позиції і почала відпрацьовувати, треба дуже багато зусиль. І в них таких ресурсів, судячи з усього, немає", - прокоментував Криволап.

Водночас зауважив, що до цього треба бути готовими, бо таке все ж можливо.

Щодо корейських ракет KN-23 Криволап сказав, що вже навіть вдосконалені вони мають точність до 100 метрів від наміченої цілі і з таким параметром ними вражати військові цілі не ефективно. 

Російські ракети та їх використання - останні новини

Як повідомляв УНІАН, вночі моніторингові канали інформували, що російській стратегічні бомбардувальники вилетіли на рубежі для запуску ракет по Україні. Пізніше Повітряні сили ЗСУ повідомили, що чотири літаки Ту-95МС запустили крилаті ракети з району міста Енгельс.

Вранці Повітряні сили ЗСУ повідомили, що у ніч на 25 лютого 2025 року (із 19.00 24 лютого) противник атакував 213-ма ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Орел, Брянськ, Курськ, Приморсько-Ахтарськ – рф., а також завдав удару 7-ма крилатими ракетами Х-101 із літаків стратегічної авіації Ту-95мс.

Наші Сили оборони збили 6-ти крилатих ракет Х-101 та 133-х ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів у  Полтавській, Сумській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській, Житомирській, Миколаївській та Дніпропетровській областях.

79 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачено  (без негативних наслідків).

Внаслідок ворожої атаки постраждали Київщина та Житомирщина.

Днями голова ГУР Міноборони Кирило Буданов повідомив, що Північна Корея у 2025 році планує передати дати Росії 148 балістичних ракет типу KN-23.

Вас також можуть зацікавити новини: