Коваленко каже, що перспективи виходу ЗСУ з оборони наразі нема / колаж УНІАН, фото 58 окрема мотопіхотна бригада ім. гетьмана Івана Виговського, скріншот

Якщо є плани на контрнаступ, то такі плани потребують тиші, наголосив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Про це він сказав під час стріму в студії проєкту "Говорить великий Львів", коментуючи можливість та умови для контрнаступу України.

Так, він коментував слова Головнокомандувача Олександра Сирського, що "перемога неможлива, якщо ЗСУ працюватимуть тільки в обороні", тому українські війська мають контратакувати. Як зауважив Коваленко, українські сили зараз знаходяться в обороні відповідно до прийнятої в 2023  році стратегії.

"Ми знаходимось в тому положенні, в якому було обрано нашу найкращу позицію – оборонну позицію", - пояснив експерт.

Відео дня

Коваленко висловив переконання, що тему контрнаступу може озвучувати саме головнокомандувач і тоді, "коли він вважає це доцільним". 

"Бо ми пам’ятаємо, як в 2023 році багато хто почав говорити про контрнаступ, усі почали дискутували, розглядали різні варіанти, напрямки, які сили, засоби, яка область, який район, місто буде звільнено і так далі. І чим це все закінчилось? Тому якщо є плани на контрнаступ, то все ж таки такі плани потребують тиші", - зауважив експерт. 

На думку Коваленка, перспективи виходу ЗСУ з оборонного ведення бойових дій найближчим часом нема. 

"До інавгурації Дональда Трампа як мінімум сили оборони України будуть знаходитись саме в стані оборони. Після інавгурації будемо дивитись вже по обставинам. І найважливішим ще аспектом є те, в якому стані будуть російські війська. Тому що скільки б вони не демонстрували свої "орєшніки", "немаючі аналогів в світі" якісь танки на якихось виставках, але факт залишається фактом – вони виснажені. Вони виснажуються. І в цьому році було навіть декілька місяців, коли їх мобілізаційний потенціал щомісячний не дозволяв компенсувати втрати за місяць в "нуль" та "в плюс". В них була компенсація втрат "в мінус", - зазначив експерт.

Тому, за словами Коваленка, фактично ворог знаходяться на межі виснаження і 2025 рік відкриває  багато можливостей для України.

"Але багато що буде залежати  від того, які перші кроки буде робити Дональд Трамп і, відповідно, як буде відбуватися взаємодія наших міжнародних партнерів з Україною, які будуть відповіді, наскільки швидкі будуть відповіді на всі наші запити", - підкреслив він. 

Контрнаступ ЗСУ

Минулого року влітку Україна провела контрнаступ, але він не вдався в повній мірі через запізніле постачання військової техніки з боку союзників. Затягування з постачанням зброї відтягнуло початок наступу до червня, що дало росіянам достатньо часу для підготовки оборони. 

У жовтні цього року керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко сказав, що Україна може провести новий контрнаступ у 2025 році, якщо отримає достатньо західної техніки і дозвіл на глибокі удари по РФ.  

Днями блогер та військовослужбовець Кирило Сазонов повідомив, що Головнокомандувач Олександр Сирський зустрівся "у вузькому колі" з тими, хто багато пише про бойові дії та ситуацію на фронті. Відбулася відверта розмова, більша частина якої залишиться офф-рекордс. Сазонов інформував, що на зустрічі говорили про загальну ситуації на фронті, в першу чергу на Покровському та Кураховському напрямках. 

"Позиція Олександра Сирського: маємо зупинити противника. Але Перемога неможлива, якщо ЗСУ працюватимуть тільки в обороні. Маємо перехоплювати ініціативу та контратакувати. Маємо і будемо. Де і хто – побачите", - написав Сазонов.

Вас також можуть зацікавити новини: