"Каспер" розповів про ворожі "Панцирі", які "практично неможливо вразити" / Колаж УНІАН, скріншоти

За допомогою дронів Сили оборони України знищили вже багато російських самохідних зенітних ракетно-гарматних комплексів "Панцир". Про це в ефірі Армія TV розповів командир 1-го батальйону 14-го полку безпілотних авіаційних комплексів "Каспер".

Він спростував міф Москви, яка рекламує "Панцир" як установку ППО великої дальності, котру "практично неможливо вразити".

"Ми знищили "Панцирів" дуже велику кількість за допомогою Switchblade. Все. Він невеличкий. А раз ми ганяли, правда, це був не "Панцир", а був "БУК" по Донецькій області просто по вулицям міста. Він від нас тікав, а ми за ним - наліво, направо. Просто ралі було. Але доганяємо, знаходимо, знищуємо", - сказав військовий.

Відео дня

Він зауважив, що ворог намагається збивати наші дрони.

"Але невеличкі дрони МАРА-2 (українське виробництво), Switchblade (американське), Warmate (польське) – їх тупо не збивають", - зазначив "Каспер".

Він зауважив, що українські оборонці вже мають в своєму розпорядженні і нові дрони, які здатні на собі нести FPV-ішки.

"Мені скинули відео про учорашнє ураження. Не буду казати, яка система, але вона залетіла, знайшла гармату (ворожу систему - УНІАН). На системі висять FPV-ішки. FPV-ішки від’єднались, полетіли, вдубасили. Усе. Як у нас кажуть: "оглянуто", - розповів комбат.

За словами "Каспера", успіх операції, яка проводиться з застосуванням дронів на великі відстані, тобто вглибині РФ, ТГ-канали наших противників підтверджують накраще:

"Просто фантастика. Їх ніколи, думаю, не навчить. Вони там щось видаляють, думаю, ФСБ підчищає. Але коли є класне влучання, одразу в ТГ-каналах це з’являється. Дякуємо".

Якщо ж ціль була, наприклад, не біля населеного пункту, то результат, за словами комбата, завжди можна подивитись по супутнику.

Виробництво дронів Україною

Як повідомляв УНІАН, командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів (УБпАК) "Ахіллес" 92 ОШБр ім. кошового отамана Сірка Юрій Федоренко каже, що Україна у 2024 році досягла значного прогресу в розвитку дронової індустрії. На його думку, вже наприкінці весни 2025 року Україна зможе зрівнятися з противником у кількості дронів на оптоволокні. Ці дрони хоч і недешеві, але є стійкими до РЕБ.

За словами Федоренка, зараз Україна змогла завезти низку необхідної сировини для того, щоб виготовляти подібні дрони.

Вас також можуть зацікавити новини: