![Як колишні в'язні воюють у лавах ЗСУ / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, facebook.com/GeneralStaff.ua Як колишні в'язні воюють у лавах ЗСУ / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, facebook.com/GeneralStaff.ua](https://images.unian.net/photos/2025_02/1738826716-2764.jpg?r=929355)
Колишні ув'язнені, які захотіли вступити до лав ЗСУ, мають мотивацію і не бояться воювати, заявляє командир спеціального стрілецького батальйону "Алькатрас" 93-ї бригади з позивним "Валідол". Зокрема, його підрозділ виконує завдання в районі Часового Яру - там є і новачки, і бійці з досвідом.
"Хотілося піти добре зробити. І щоб там не бути, де ми були. І щоб братові допомогти молодшому своєму. У нього дочка і зараз ще син народився. Дуже хочеться на руках потримати", - зізнався військовослужбовець спецбатальйону "Алькатрас" Олександр із позивним "Мультик" у репортажі "Суспільне Донбас". Він досвіду військової служби не мав, але вирішив допомогти і своїй родині, і країні.
При цьому Олександр зізнається, ще на самому початку було дуже важко, але зараз бійці готові бігати по шість кілометрів із повним бойовим комплектом.
22-річний Богдан із позивним "Доббі" заявив, що в армії опинився вдруге. Коли тільки почалася повномасштабна війна, він закінчив строкову службу, підписав контракт і пішов воювати. У 2023 році отримав поранення, незабаром після якого скоїв злочин і йому дали три роки в'язниці.
"Я просидів там два місяці і вирішив, що краще піду назад воювати. Оскільки я був у піхоті, у штурмах навчання потрібне", - пояснює він.
Інструктор спецбатальйону "Алькатрас" Іван розповідає, що всі бійці проходять навчання - їх вчать тактичної медицини, того, як утримувати і штурмувати позиції.
"Вони прийшли з власної волі, займаються посилено в нас. За два тижні роблять таке, що дехто за два місяці не зробить. Вони роблять це, щоб розвиватися. Їх сильно змушувати не треба, самі хочуть. З ними простіше. Їх ніхто за вуха не тягнув", - наголосив він.
Представники батальйону хоч і самі відбирають ув'язнених у колоніях для служби в ЗСУ, але рішення про звільнення ухвалює суд. Крім того, повідомляється, що одного бажання для служби ув'язнених у ЗСУ недостатньо. Проводиться відбір за психологічними та фізичними даними.
"Є особливо тяжкі злочини, державна зрада, корупційні злочини - вони не проходять", - додав "Валідол".
Інші новини про війну в Україні
Раніше УНІАН повідомляв, що Росія все частіше використовує "Лади" для штурмів. Навіть Росія, яка володіє величезними людськими ресурсами, не може дозволити собі "нескінченно розкидатися життями своїх солдатів", тому використання автомобілів Lada є крайнім заходом.
Крім того, стало відомо, що жителі Північної Кореї імітують туберкульоз, щоб не їхати на війну. Сім'ї витрачають понад 100-кратну середню місячну зарплату на підроблені медичні довідки.