Готуючи північнокорейців воювати, Росія, ймовірно, дотримувалася принципу «найкраще для гостя» / колаж УНІАН, скриншот, фото ua.depositphotos.com

Північнокорейські військові, які воюють проти України на боці Росії, ймовірно, високомотивовані, організовані, добре навчені і краще оснащені, ніж російська піхота. Про це свідчать розповіді українських військових та предмети й записи, знайдені у північнокорейців на Курщині після їхньої загибелі, пише Washington Post.

Українські спецназівці показали журналістам видання записи, знайдені на полі бою у військових КНДР. Зокрема там були новорічні листи, автор яких - ймовірно, північнокорейський диктатор Кім Чен Ин. Серед знайденого - також бронежилети, спорядження, аптечки, військові квитки, лопата, ніж українського виробництва, дві сучасні російські штурмові гвинтівки.

Зазначається, що фрази, прочитані українськими військовими у знайдених північнокорейських записах, відкривають "дивовижне розуміння того, як Росія, схоже, підготувала своїх нових союзників брати українських полонених під час бойових дій".

Відео дня

Боєць 1-го батальйону 8-го полку Сил спеціальних операцій України 31-річний Влад, який показав спорядження та документи північнокорейців, сказав, що Росія, ймовірно, дотримувалася принципу "найкраще для гостя", коли готувала своїх союзників до бою.  Адже, за його словами, росіяни були набагато гірше оснащені.

Серед знайденого у північнокорейців були дві рукописні сторінки з повідомленнями їхнього лідера Кім Чен Ина, датовані 31 грудня та 1 січня. Звідки взялися ці листи у бійців - невідомо, пише видання. Можливо, "вони були надіслані військам із Пхеньяну або записані північнокорейськими солдатами, які слухали, як їхні командири читали вголос повідомлення від Кіма". 

"Ви пережили жахливі жертви й радість дорогих бойових перемог, багато благородного бойового досвіду, безцінне почуття справжньої товариськості й патріотизму - все це так далеко від Батьківщини. Я навіть не знаю, як знайти слова, щоб належним чином підбадьорити та висловити вдячність за вашу відданість і невтомні зусилля", - йдеться в одному з повідомлень. 

Окремий маленький буклет, знайдений у солдата з КНДР, був наповнений рукописними текстами патріотичних північнокорейських пісень. В одному з віршів зазначалося:

"З Батьківщиною моя доля завжди розділена".

"Те, що солдати носили ці повідомлення в кишенях під час виконання завдань, наводило українських військових на думку, що вони значно більш ідеологічно вмотивовані, ніж російські солдати, які часто воюють за контрактами за великі зарплати", - пише видання.

Також зазначається: знайдені записи свідчать, що північнокорейські війська детально записують свій бойовий досвід і, схоже, використовують його, щоб краще зрозуміти нові технології. У матеріалі наголошується:

"Україна попередила, що Пхеньян використовує цю можливість як шанс отримати практичний бойовий досвід для потенційних майбутніх конфліктів із Заходом".

Як розповів один з українських воїнів Віктор, солдати КНДР, схоже, вчаться на своїх помилках.

"У сучасній війні, де в режимі реального часу проводяться розвідка та удари безпілотниками, нездатність розбити бойові групи на менші загони по два-три члени може призвести до значних втрат від ворожих безпілотників і артилерії", - йдеться в одному зі знайдених записів.

Також із записів стало відомо, що північнокорейські війська "неодноразово поспішали рятувати своїх поранених товаришів, незважаючи на ризики ворожих атак і викликаючи додаткові втрати".

Участь КНДР у війні з Україною: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, КНДР, ймовірно, поставила Росії ракетні комплекси KN-15. Аналітик та авіаексперт Костянтин Криволап припускає, що удар по Києві 18 січня був здійснений саме північнокорейською ракетою комплексу KN-15. 

Військовополонені КНДР в Україні почуваються так, ніби "вийшли з машини часу", пишуть західні ЗМІ. У мережі з'явилися відеозаписи допитів, на яких полонені зізнаються, що не знають, у якій країні перебувають. Коли їх запитують, чи хочуть вони повернутися додому, один киває головою "так", а інший каже: "Я хочу жити в Україні".

Також, як зазначалося, велика кількість загиблих і поранених північнокорейських солдатів у війні проти України стане проблемою для лідера Кім Чен Ина. за даними розвідки Південної Кореї, з 12 000 північнокорейських військовослужбовців, розгорнутих з жовтня 2024 року у Курській області РФ, близько 300 були вбиті та 2700 поранені.

Вас також можуть зацікавити новини: