Відомо, що українські військові нещодавно взяли у полон китайського солдата / фото СБУ

Понад 100 громадян Китаю, які воюють на боці Росії проти України, є найманцями, які, швидше за все, не мають прямого зв'язку з урядом КНР. Про це заявили два американські чиновники та колишній співробітник західної розвідки у коментарі для Reuters

За словами колишнього чиновника, китайські військові офіцери все ж перебувають в тилу РФ, що схвалив Пекін, аби винести тактичні уроки з війни. 

Також посадовці заявили, що китайські винищувачі, ймовірно, мають мінімальну підготовку та жодного помітного впливу на військові операції РФ. 

Відео дня

Водночас колишній співробітник західної розвідки наголосив, що на боці РФ воює близько 200 китайських найманців, з якими китайський уряд не має жодного зв'язку. 

"Але китайські військові офіцери, зі схвалення Пекіна, подорожують поблизу російських фронтів, щоб винести уроки і тактику з війни. За словами колишнього чиновника, офіцери "перебувають там абсолютно з дозволу Пекіна"", - додали у Reuters.

Співпраця між Китаєм та РФ

У виданні нагадали, що Китай впродовж років надавав Росії матеріальну підтримку у війні проти України, зокрема продукцію подвійного призначення, а саме компоненти, які потрібні для виготовлення зброї. 

"Пекін також постачав Росії смертоносні безпілотники для використання на полі бою. У жовтні адміністрація Байдена вперше запровадила санкції проти двох китайських компаній за постачання систем озброєнь Москві", - зазначили у матеріалі.

Китайські військові на війні в Україні - що відомо

Як писав УНІАН, нещодавно українські військові захопили у полон китайських солдатів, що стало доказом участі КНР у війні проти України, однак сама країна заперечує це. 

Водночас президент України Володимир Зеленський показав нові кадри допиту полоненого з Китаю. За словами китайця, він хоче повернутися додому, а в українському полоні до нього ставляться краще, ніж у Росії. 

Своєю чергою The Guardian писав, що Росія вербує китайців на війну пропагандистськими відео. У таких відео акцент робиться на бонусах за підписання контракту в розмірі від 60 000 до 200 000 юанів (8 000-27 000 доларів) та щомісячній зарплаті близько 18 000 юанів (2500 доларів).

Вас також можуть зацікавити новини: