Федоренко зазначив, що нині ворог переважає в живій силі та засобах ураження / колаж УНІАН, скриншот, фото УНІАН

Кардинальних змін на полі бою не варто очікувати до кінця березня. Таку думку висловив командир Батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" 92-ї ОШБр ім. Кошового отамана Сірка Юрій Федоренко в етері Київ24.

Він прогнозує, що бойові дії будуть "більш ніж динамічні" зокрема і в березні 2025 року.

"Для противника є принципово важливим моментом окупувати максимальну кількість наших територій до того часу, поки адміністрація Білого Дому на чолі з Трампом не приймуть ряд фінальних рішень як діяти по Україні", - зауважив військовий.

Відео дня

Федоренко зазначив, що нині ворог переважає в живій силі та засобах ураження, проте сили росіян також "стираються". 

"Коли ситуація надзвичайно складна нам дуже важливо зберегти єдність. Тому що треба витримати натиск. Так чи інакше, ворог не зможе так діяти постійно. Після цього "натиску" обов'язково буде відкат. А до цього часу можуть бути прийняті правильні рішення для можливості посилення наших сил оборони", - сказав комбат.

Військовий вважає, що нарощування нашого оборонного виробництва та посилення сил за рахунок західного озброєння, а також санкції і економічний вплив на РФ, якщо він буде впроваджений Сполученими Штатами Америки, змусять країну-агресорку "дещо відлізти". Федоренко зазначив:

"Як буде насправді, я думаю, що перші мазки стануть відомі наприкінці лише березня місяця. До того часу не варто було б очікувати будь-яких кардинальних змін як на полі бою, так і в загально-політичній міжнародній сфері що стосується війни в Україні". 

Він впевнений, що за рахунок нарощення оборонного виробництва та подальшої підтримки країн-союзників Україна зможе досягти перерозподілу сил у цій війні.

Федоренко підкреслив, що зараз основні сили окупантів гинуть внаслідок роботи дронів як розвідувальних, так і ударних. За його словами, нині і Україна, і країни Європи налагодили виробництва своїх дронів вже без китайських комплектуючих. Тобто це виробництво тепер не залежить від Китаю, який допомагає Росії вести війну проти України. 

"Так чи інакше Україна за підтримки об’єднаної Європи зможе нарощувати свої спроможності  в дронній галузі і стримувати ворога на полі бою. Так, буде складно, але відбудеться перерозподіл сил та засобів з більшим обсягом допомоги від європейських країн", - прокоментував Федоренко.

Він також зазначив, що "не хотів видавати бажане за дійсне", але вважає, що США зараз будуть вимушені прийняти рішення, спрямовані на максимальне послаблення РФ. 

"Бо навіть пряма зустріч, про яку казав Трамп, якої бажає і диктатор Путін, має відбуватись на умовах сильного. А щоб була переговорна позиція  Трампа сильною,  йому треба мати всі важелі і інструменти впливу нині або потенційно на Російську Федерацію", -  пояснив військовий.

Комбат впевнений, що "нічого подібного, що пов’язано з капітуляцією України" не відбудеться. Федоренко додав: 

"Примушування до певного перемир’я, за моїм переконанням, це теж не реалістичний сценарій".

Війна в Україні - позиція Трампа

Як повідомляв УНІАН, новообраний президент США Дональд Трамп вчора після інавгурації зробив перші заяви. Зокрема сказав, що хоче завершити війну в Україні якнайшвидше і заявив, що "війна між Україною і Росією взагалі не повинна була починатися". 

Водночас одним із перших своїх указів після інавгурації Трамп на 3 місяці заблокував допомогу будь-яким державам та організаціям до завершення аудиту. Як відомо, Україна є одним з отримувачів американської допомоги. Однак керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що підписаний президентом США указ про призупинення міжнародної допомоги на 90 днів не стосується військової допомоги Україні.

Вас також можуть зацікавити новини: