Дикий розповів про роботу іноземних добровольців на фронті / колаж УНІАН

На боці України воюють сотні іноземних добровольців, які приїхали через свої ідеали. За даними екскомандира роти батальйону "Айдар", директора Національного антарктичного наукового центру Євгена Дикого, є серед "легіонерів" фантастичні історії, які заслуговують на втілення у кіно.

Як пояснив Дикий, є дві різні категорії – найманці та іноземні добровольці. Зокрема, за Україну воюють добровольці, більшість яких входить до складу Інтернаціонального легіону, деякі присутні в "українських частинах". За даними ветерана, на початку повномасштабної війни в Україну в’їхало приблизно 4,5 тис. іноземних добровольців, з яких значна частина вже повернулася додому. Водночас у невеликій кількості громадяни інших держав час від часу приєднуються  до ЗСУ та загалом, за даними Дикого, за Україну наразі воює приблизно 2 тис. іноземців.

Як розповів аналітик, більшість таких добровольців - американці та західні європейці. Є серед них й ті, хто воює за Україну з 2022 року. Зокрема це стосується грузинів – вони приїхали майже відразу після нападу РФ на Україну й досі тут залишаються, бо їх мотивує те, що воюють ці люди й за свою країну.

Відео дня

"З заходу приїхали на емоційному пориві - воювати за свободу… Є фантастичні історії, які заслуговують на втілення у голлівудському кіно. Є, наприклад, "Ківі" – лікарка-хірург з Нової Зеландії, яка кинула хорошу практику, дуже заможне життя – у неї навіть яхта своя була. На свої гроші вона себе повністю спорядила….", - сказав ветеран.

Він додав, що "Ківі" підірвалася на міні та отримала важке поранення, українські медики пропонували ампутувати ногу. Однак іноземку вдалося швидко доправити до Лондона та британські лікарі їй врятували ногу.

"Наразі, кульгаючи на підбитій нозі, вона повернулася та воює знову. Це для неї принципово. Вона знайшла свою війну за ідеали – за свободу. Мені цікаво, як би їй в очі подивилися наші ухилянти, які тільки мріяти можуть про все, що мала "Ківі". А вона все кинула та приїхала воювати за нас. Звісно таких небагато. Десь через півроку, більшість поїхала до дому, але всі зараз волонтерять – щось привозять, збирають", - стверджує Дикий.

За його даними, іноземні добровольці отримують рівно стільки ж грошей, скільки українські військовослужбовці на аналогічних посадах й саме це відрізняє їх від найманців.

"Є міжнародна конвенція ООН про найманців. Так от: найманець це той, чия грошова винагорода суттєво відрізняється від національної, тобто його країна наймає, як військового фахівця за гроші. А коли людина виконує звичайні обов’язки бійця –  це не найманець. Інше питання: як ставляться до цього різні країни", - каже ветеран.

Він уточнив, що є країни, де просто участь у війні на території іншої  країни її громадян є кримінальним злочином.

Водночас за словами Дикого, іноземні добровольці не врятують Україну на війні проти РФ. Інша мова - офіційні іноземні армії, та це питання наразі у певних колах обговорюється, але прихід таких формувань означав би вступ у війну відповідних держав.

На його думку, навіть, якщо Британія й Франція приймуть відповідне рішення, то не відправлять в Україну великі загони піхоти, бо в них її просто немає. У цих країн - фізично маленькі армії. Якщо гіпотетично уявити участь іноземних держав у війні на боці України, то це виглядатиме у присутності технічних фахівців, наприклад по ППО, а в ідеалі, за словами Дикого, – пілоти разом з літаками.

Іноземці на війні в Україні

Раніше член Легіону "Свобода Росії" Олексій Барановський заявив, що його життя не буде прожите марно, якщо він загине в боротьбі з путінським режимом. Легіон "Свобода Росії" неодноразово вступав у бої з російською армією в російських областях, які межують з Україною. Фінансування легіону, який Барановський називає "збройною опозицією Росії", забезпечується "російськими благодійними організаціями та іншими партнерами".

Вас також можуть зацікавити новини: